CATS

CATS (Computer Aided Training & Educational Services), öğrencilerin eğitim öğretim süreçlerine tam ve etkin katılımını sağlamayı hedefleyen bir “bilgisayar destekli eğitim sistemleri” uygulamasıdır.


CATS asıl olarak öğrencilerin akademik hayatlarını okul binası ile sınırlamayıp internet her yere taşımalarına yardımcı olur. Öğrenci sisteme kendine verilen kullanıcı adı ve şifresi ile girer. Her öğrencinin kendine ait bir sayfası bulunur. Bu sayfada öğretmenler tarafından yapılan duyurulardan, anketlere, derslere ait içerik bilgilerinden ödevlere kadar farklı bilgiler yer alır.

 

CATS sayesinde öğrenciler sınıf ortamında kullanılan her türlü eğitim materyaline (çalışma kağıtları, sunumlar, web siteleri vb) okul dışından da ulaşabilir. Gelecek haftalarda yapılacak akademik çalışmalardan haberdar olur.

 

Hafta içi her gün CATS aracılığı ile verilen e-çalışmaları yapan öğrenciler, çalışma sonuçlarını puan ya da öğretmen yorumu olarak anında öğrenebilir. Böylece öğrencilerin akademik alandaki durumu hem kendileri hem de öğretmenleri tarafından takip edilebilir. Her öğrencinin ayrı sayfası olduğu için öğretmenler o öğrenciye özgü çalışmalar planlayarak öğrenci ile paylaşabilir.

 

Akademik açıdan birçok yararı olmasının yanında online işlemler içermesi, geri dönüşleri hemen alabilmeleri ve bunları telefon, tablet, bilgisayar gibi günlük hayatta severek kullandıkları araçlar yardımıyla yapabilmeleri CATS’i öğrenciler arasında daha eğlenceli hale getirmiştir.

 

CATS, Kültür Eğitim Kurumları’nda 2011-2012 eğitim öğretim yılından beri başarı ile uygulanmaktadır.