GEZİ

GEZİ REHBERİ 2016 - 2017

2016-2017 eğitim öğretim yılından itibaren Kültür Okulları olarak düzenleyeceğimiz
gezilerimizi; Bilimsel, Sanatsal, Kültürel ve Sportif olmak üzere gruplara ayırdık.

Düzenleyeceğimiz gezilerde öncelikli amacımız, öğretim kadromuzun desteğiyle öğrencilerimizin eğlenirken öğrenmelerine yardımcı olmaktır. Gezilerimizin okuldaki eğitimi desteklemesi, eğitimin sınıf dışında da devam etmesi için fırsat yaratacağız. Öğrencilerimizin okul içinde yaptığı çalışmaları yurtdışı organizasyonlarda da sergilemesini sağlamaya çalışacağız.

Öğrencilerimizin gezilerde yeni arkadaşlıklar kurmasına, yeni spor branşlarıyla tanışmasına, yeni yerler görmesi ve yeni kültürleri tanımasına kısacası dünya insanı olmalarına yardımcı olmak için çalışacağız.

Farklı seçenekler sunarak öğrencilerimizin ilgi alanlarına göre tercih yelpazesini genişlettik.

Yurtiçi ve dışında yapacağımız eğitim gezilerimize, kamplarımıza ve etkinliklerimize onları bekliyor, katılımınızı önemsiyoruz.


GEZİ KATALOĞU

 BİLİMSEL GEZİLER

 

UZAY KAMPI  (İZMİR / TÜRKİYE)

Kültür Koleji 4.,5.,6.,7. sınıf,
Kültür2000 Koleji 5.sınıf öğrencilerimiz için.

Bir uzay ve bilim merkezi olan Uzay Kampı Türkiye gezimiz, öğrencilerimizi bilim, matematik ve teknoloji alanında kariyer yapmaları için motive etmeye odaklanmıştır. Öğrencilerimizin uzayla ilgili interaktif simülasyonların kullanıldığı dinamik ve eğlenceli bir ortamda; iletişim, takım çalışması ve liderlik alanlarında da eğitim almalarını amaçlar. Detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için tıklayınız.

 

MUN (ORLANDO / AMERİKA)

Anadolu Lisesi, Fen Lisesi öğrencilerimiz için.
Öğrencilerimizin dünyaya karşı bakış açılarını geliştirmek ve uygulama yaparak demokrasi ilkesini pekiştirmektir.

Mun konferanslarında dünya gündeminde bulunan global sorunlara çözüm aranmaktadır.Detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için tıklayınız.

 

NASA (ORLANDO / AMERİKA)

Anadolu Lisesi, Fen Lisesi öğrencilerimiz için.
Gezimizin amacı, öğrencilerimizin Orlando, Florida'da bulunan Kennedy Uzay Eğitim Merkezinde uzay ve uzaya gönderilen mekikler ile ilgili bilgi edinmelerini sağlamak farklı deneyler yapmasıdır. Öğrencilerimiz gruplara ayrılarak, kamp süresince Kennedy Uzay Merkezinde robot yapma ve programlama eğitimi alacaklardır.Detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için tıklayınız.

 

SİLİKON VADİSİ TEKNOLOJİ GEZİSİ (AMERİKA)

6.,7.Sınıf, Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerimiz için..
Silikon Vadisi
, Kuzey Kaliforniya'daki San Francisco vadisinin bir parçası olan San Jose vadisine verilen isimdir. Bu ismin sebebi ise bölgede yoğun olarak üretim ve geliştirme faaliyetinde bulunan silikon kırmık (yonga, İng:chip) üreticileridir ve teknoloji alanında gelişmelere büyük katkı sağlamaktadır.

Sonradan, yüksek teknoloji ile ilgili sektörleri ifade etmek için kullanılan isim olmuştur. Çünkü pek çok bu tip firmanın merkezi veya çıkış yeri burasıdır. Bunlara örnek olarak; Intel, Cisco, Google, HP, Maxtor, Softway Solutions, Apple, Microsoft, Oracle, Nvidia, AMD, Facebook, Twitter, Mozilla,Yahoo! Sayılabilir.

Amacımız; Derslerde, kulüp çalışmalarında, kış okullarında desteklediğimiz maker öğrenci yetiştirme felsefemize destek vermek amacıyla dünyanın en önemli bilişim merkezini yerinde ziyaret etmek, öğrencilerimizin yaşayarak öğrenmelerine ve vizyonlarını geliştirmelerine destek sağlamak.Detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için tıklayınız.

 

BİLİM FESTİVALİ (CAMBRIDGE / İNGİLTERE)

5.,6.,7. Sınıf öğrencilerimiz için.
Öğrencilerimizin matematik, mühendislik, bilim ve teknoloji vizyonlarını en üst seviyeye çıkartacak olan bu organizasyonda öğrencilerimiz 2 hafta boyunca 250’den fazla bilimsel etkinliğe katılabilecekler.

Sunumlar, interaktif simülasyonlar, film gösterileri ve münazaralarla 1000’den fazla görevlinin yer aldığı bu organizasyonda öğrencilerimiz bilgi birikimlerini artırırken, öğretmenlerimiz ise bilgilerini güncelleyerek farklı projeleri yerinde inceleme şansı bulacaklar.

Cambridge Üniversitesinin öğretim üyelerinin, İngiltere’nin önde gelen bilim ve teknoloji firmalarının katılacağı bu organizasyonda, öğrencilerimiz bilimsel projelerin yanı sıra, Cambridge, York, Notthingham ve Londra şehirlerinde kültür, sanat ve eğlence aktivitelerine katılacaklar. Detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için tıklayınız.

 

AVRUPA BİRLİĞİ PROGRAMI (BRÜKSEL / BELÇİKA, PARİS / FRANSA)

6.,7.,Hazırlık,9.,10.Sınıf öğrencilerimiz için.
AB nedir, nasıl çalışır, kurumları nelerdir, kurumların görevleri nelerdir, Avrupa Parlamento’su ne yapar, nerede çalışır, AB Konseyi nedir gibi konularında öğrencilerimizin yerinde bilgilenmelerini sağlayıp farkındalık yaratmaktır. Ayrıca Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne başvuru süreci, aşamaları ve Avrupa Birliği ile ilişkilerini öğreterek günümüzü anlamaları için alt yapı oluşturuyoruz. Detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için tıklayınız.

 

BİLİM ve MOTİVASYON (CERN / İSVİÇRE, ALMANYA)

8., Hazırlık ve 9. Sınıf öğrencilerimiz için.
TEOG Sürecinden çıkan 8. Sınıf öğrencilerimize moral motivasyon açısından destek vermek  gezerken öğrenmelerini sağlamak ve 9. Sınıflarla birlikte organize edeceğimiz gezimizin diğer bir amacı da onları bir üst kuruma hazırlamaktır. Detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için tıklayınız.

 

MATEMATİK KAMPI (ŞİRİNCE / İZMİR)

10. Sınıf öğrencilerimiz için.
Matematik dersi genel olarak öğrencilerin korkulu rüyasıdır ve birçok öğrenci matematikte başarısızdır. Oysa matematiksel düşünebilme, soyutlama, çıkarım yapma, sonuçları öngörme, modelleme ve planlama  becerileri çağdaş insan için mutlak gereksinimlerdir. Matematiksel zekânın hemen hemen herkeste eşit olduğuna inanıyoruz. Başarısızlık korkusu ortadan kaldırılırsa ve öğrencilerimize probleme yoğunlaşabilme imkânı tanınırsa, herkesin matematiği sevebileceğine inanıyoruz. Matematikte önemli olan problemi çözmek değil, problemi anlayabilmektir. Her matematikçinin çözemediği problem sayısı çözebildiğinden çok daha fazladır. Aynı düşüncede olduğumuz için bu merkeze yapacağımız gezi öğrencilerimize matematiği sevdirmeyi amaçlamaktadır. Detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için tıklayınız.SANATSAL - KÜLTÜREL GEZİLER
 

BALKAN KÜLTÜR TURU (YUNANİSTAN, MAKEDONYA, BULGARİSTAN)

Velilerimiz ve Anaokulu, 1.,2.,3.,4.,5.,6.,7. Sınıf öğrencilerimiz için.
Osmanlı döneminden sayısız eserin yer aldığı bölgeleri yerinde incelemek, Atamızın doğduğu evi ziyaret etmek, uzun yıllar Osmanlı egemenliğinde yaşamış olan Balkan halkı, hem hayat tarzlarıyla hem de dilleriyle gözlemleme fırsatı yaratmak. Detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için tıklayınız.

 

EGE KÜLTÜR TURU (İZMİR, AYDIN, MUĞLA / TÜRKİYE)

6.,7.,8. Sınıf öğrencilerimiz için.
Öğrencilerimizin sosyal bilgiler derslerin de öğrendikleri Ege’nin eşsiz güzellikteki doğal ve tarihi güzelliklerini öğretmen ve rehberliğin yerinde anlatımları ile yerinde inceleyerek bilginin içselleştirilmesi amaçlanmaktadır. Detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için tıklayınız.

 

SANAT GEZİSİ (LONDRA, STRATFORD / İNGİLTERE)

6.,7.,8. Sınıf, Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerimiz için.
Öğrencilerimizin sanat ve sanatçılarla ilgili sınıf içinde öğrendikleri bilgileri pekiştirmek, okul içi projelerle tüm öğrencilere anlattıkları, eserleriyle tüm insanlığa mal olmuş sanatçıları,  onların yaşadığı yerleri, müzeleri ve tiyatro sahnelerini yerinde görmek ve gözlemlemek.Detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için tıklayınız.SPORTİF GEZİLER
 

KAYAK KAMPI (PAMPOROVO / BULGARİSTAN)

Velilerimiz, Anaokul, İlkokul ve Ortaokul öğrencilerimiz için.
Yoğun bir eğitim öğretim yılı devam ederken; öğrencilerimizin aktif dinlenmelerini sağlama, yeni bir spor branşıyla tanışma fırsatı verme, fiziksel gelişimlerine katkı sağlama, yeni arkadaşlıklar edinmelerini sağlama ve motivasyonlarını arttırmayı amaçlıyoruz. Detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için tıklayınız.

 

SPOR ve KÜLTÜR GEZİSİ (BARCELONA, ZARAGOZA, MADRİD / İSPANYA)

7.,8., Sınıf Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerimiz için.
Bu gezideki amaçlarımız öğrencilerimizin televizyondan izledikleri dünyanın en büyük iki futbol takımın maçları oynadıkları stadları ve takımların tarihçelerini içeren, kazandıkları kupaların sergilendikleri müzelerini gezmek, ülkenin tarihi ve turistlik eserlerini şehirlerini inceleyip okulda öğrenilen bilginin pekişmesi amaçlanmaktadır. Detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için tıklayınız.

 

GOTHIA CUP (GÖTEBORG / İSVEÇ)

Ortaokul, Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerimiz için.
Öğrencilerimizin takım çalışması ve iletişim becerilerini geliştirmek uluslararası turnuva deneyimi kazandırmak ve yabancı dil eğitimine katkı sağlamak amaçlanmaktadır. Detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için tıklayınız.

 

DOĞAL YAŞAM BECERİLERİ KAMPI (İĞNEADA, KIRKLARELİ / TÜRKİYE)

5.,6. Sınıf öğrencilerimiz için.
Kampımız, öğrencilerimizin yaşam becerilerini geliştirebilmelerini, özgüven kazanmalarını ve doğal ortamda doğal yaşam eğitimi almalarını amaçlamaktadır. Kampımız çadır konaklamalı olacaktır
Detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için tıklayınız.