Gezi

GEZİ REHBERİ 2022-2023

2022-2023 eğitim öğretim yılından itibaren Kültür Okulları olarak düzenleyeceğimiz
gezilerimizi; Bilimsel, Sanatsal, Kültürel ve Sportif olmak üzere gruplara ayırdık.

Düzenleyeceğimiz gezilerde öncelikli amacımız, öğretim kadromuzun desteğiyle öğrencilerimizin eğlenirken öğrenmelerine yardımcı olmaktır. Gezilerimizin okuldaki eğitimi desteklemesi, eğitimin sınıf dışında da devam etmesi için fırsat yaratacağız. Öğrencilerimizin okul içinde yaptığı çalışmaları yurtdışı organizasyonlarda da sergilemesini sağlamaya çalışacağız.

Öğrencilerimizin gezilerde yeni arkadaşlıklar kurmasına, yeni spor branşlarıyla tanışmasına, yeni yerler görmesi ve yeni kültürleri tanımasına kısacası dünya insanı olmalarına yardımcı olmak için çalışacağız.

Farklı seçenekler sunarak öğrencilerimizin ilgi alanlarına göre tercih yelpazesini genişlettik.

Yurtiçi ve dışında yapacağımız eğitim gezilerimize, kamplarımıza ve etkinliklerimize onları bekliyor, katılımınızı önemsiyoruz.


NOBEL EĞİTİM GEZİSİ

Kültür Koleji, kurulduğu günden bugüne 63 yıldır pek çok ilke imza atmış ve öğrencilere kazandırdığı bakış açısı yerel veya ulusaldan çok evrensel olmuştur. Öğrencilerimize, evrensel ve çağdaş değerler doğrultusunda ve uluslararası ölçütlerde eğitim veren bir kurum olarak eğitim programımız kapsamında uluslararası yarışmalar, projeler ve organizasyonlar onların dünya vatandaşı” gençler olarak yetişmesinde önemli bir yere sahiptir.
Amacımız, öğrencilerimizin dünya gündemine damgasını vuran bilimsel, sanatsal ve sportif faaliyetlerde rol almalarını sağlamak, onlara bilimin, sanatın ve sporun kendine özgü atmosferi içinde kültürel ve evrensel bir farkındalık kazandırmaktır.
Her yıl, ekim ayında Nobel Ödülleri sahipleri, İsveç merkezli Nobel Vakfı tarafından duyurulmaktadır. Nobel Ödülleri, İsveçli ünlü bir kimyager olan Alfred Nobel’ in insanlığa hizmet edenleri teşvik etmek üzere kendisinin vasiyetiyle kurulan vakfın verdiği ödüllerdir. Bu sene, 7-11 Ekim tarihleri arasında, 2022 Nobel Ödülleri Sahipleri açıklanmıştır.Kültür Koleji olarak
öğrencilerimizi bilimsel çalışmalara yönlendirmek amacıyla her yıl dikkatle izlediğimiz bu gelişmeler; öğrencilerimize Nobel Ödüllerinin İnsanlık İçin Önemi ve Nobel Farkındalığını kazandırmak için çeşitli etkinliklerden oluşan bir eğitim programı biçiminde ele alınmaktadır.
Her yıl, 10 Aralık’ı içine alan hafta Oslo ve Stockholm’ de, Nobel Haftası olarak kutlanması ve tüm dünyanın kalbinin adeta özellikle Stockholm’de atması bizim için çok değerlidir. Bu kapsamda; öğrencilerimiz 2017 Nobel Ödüllerine layık görülen bilim insanları ile iletişime geçmişler, İnovasyon Kültürü dergimizin Aralık 2017 sayısı için röportaj yapmışlardı.
Ardından da İsveç Kraliyet Ailesinin davetlisi olarak törene katılan tek Türk okulu olmuştuk.
Misyonumuz doğrultusunda öğrencilerimizin bilime olan ilgisini artırmak, onları dünya tarihine geçen bilim insanları ile buluşturmak ve bilim kültürü vizyonlarının geliştirmesi adına Nobel Ödüllerinin İnsanlık İçin Önemi ve Nobel Farkındalığı etkinliklerimiz kapsamında öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz ile birlikte NOBEL BULUŞMASI temalı eğitim gezimizi, her yıl olduğu gibi bu yıl da 7-11 Aralık 2022 tarihleri arasında Oslo ve Stockholm’deki Nobel etkinliklerine katılarak gerçekleştireceğiz.