Nobel

Kültür Koleji, kurulduğu günden bu güne 63 yıldır pek çok ilke imza atmış ve öğrencilere kazandırdığı bakış açısı yerel veya ulusaldan çok “evrensel” olmuştur. Öğrencilerimize, evrensel ve çağdaş değerler doğrultusunda ve uluslararası ölçütlerde eğitim veren bir kurum olarak eğitim programımız kapsamında uluslararası yarışmalar, projeler ve organizasyonlar onların “Dünya Vatandaşı” gençler olarak yetişmesinde önemli bir yere sahiptir. Amacımız, öğrencilerimizin dünya gündemine damgasını vuran bilimsel, sanatsal ve sportif faaliyetlerde rol almalarını sağlamak, onlara bilimin, sanatın ve sporun kendine özgü atmosferi içinde “Kültürel ve Evrensel”
bir farkındalık kazandırmaktır. Kültür Koleji ve Kültür2000 Koleji olarak öğrencilerimizi bilimsel çalışmalara yönlendirmek amacıyla her yıl dikkatle izlediğimiz Nobel haftası; öğrencilerimize “Nobel Ödüllerinin İnsanlık İçin Önemi ve Nobel Farkındalığı” nı kazandırmak için çeşitli etkinliklerden oluşan bir eğitim programı biçiminde ele alınmaktadır.
Bu doğrultuda 2017 yılından bu yana düzenlediğimiz “Nobel Haftası” etkinliklerimizi ve İnovasyon Kültürü dergisi için Nobel Ödüllü biliminsanlarıyla yapılan röportajları inovasyon kültürü dergisi web sayfamızdan takip edebilirsiniz.


İnovasyon Kültürü web sayfası için  tıklayınız.