Haber Detay

World Math Day Başarısı

Kültür Koleji Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi öğrencileri bu eğitim yılında da uluslararası yarışmalarda büyük başarılara imza atıyor. Her yıl 3 Mart olarak belirlenen Dünya Matematik Günü'nde yapılan ve dünyanın dört bir yanından milyonlarca öğrencinin online yarıştığı World Math Day yarışmasında üstün başarı elde eden öğrenciler, kendi yaş kategorilerindeki öğrencilerle birlikte araştırma yaptılar ve dünya rekoru için zihinsel aritmetik sorularıyla rakiplerine karşı yarıştılar.

Bu yıl, yarışmaya 200 ülkeden 17000 okul ve 4 milyon öğrenci katıldı. 9 ve 10. Sınıf öğrencilerimizden oluşan 20 kişilik bir grup ile Kültür Koleji Fen Lisesi Dünya 11.'si ve Türkiye 1.si olurken Kültür Koleji Anadolu Lisesi Dünya 22.'si ve Türkiye 2.si oldu.

Her yıl öğrencilerin işlem becerilerini, hızlı ve pratik düşünme kabiliyetlerini değerlendirebilmek amacıyla 3P Learning tarafından dünya çapında düzenlenen World Maths Day yarışması, Live Mathletics platformunda öğrencilerin diğer öğrencilerle çevrimiçi rekabet ettiği ve en yüksek puanların canlı bir “Hall of Fame” içinde görüntülendiği bir yarışma.

 


<< TÜM HABERLER
<