Haber Detay

GLOBAL SCHOOLS PROGRAM

Öğrencilerinin anadilleri dışında başka dilleri de bilmelerini; gelişen ve değişen teknolojiyi tanımalarını, kullanmalarını, evrensel değerlere sahip olmalarını, dünya ile iletişim kurmalarını hedefleyen Kültür Koleji ve Kültür2000 Koleji, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarını destekleme taahhüdünü imzaladı ve Küresel Okullar Programına (Global Schools Program) kabul edildi.

 

KÜRESEL OKULLAR PROGRAMI

80 ülkeden 1000’i aşkın okulun yer aldığı Küresel Okullar Programının misyonu, öğrencileri Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları hakkında bilinçlendirmek için gereken araçları ve kaynakları okullar ile öğretmenlere sunmaktır. Program eğitimcilerle birlikte çalışarak tüm dünyada öğrenme ortamlarını dönüştürmeyi ve okulları Sürdürülebilir Kalkına Amaçları konusunda birer eğitim merkezi haline getirmeyi amaçlar.

 

SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA AMAÇLARI

17 amaçtan oluşan Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları 2015 yılında 193 ülkenin müzakere ve anlaşmaları sonucunda kabul edildi. Genel amaç; yoksulluğu ortadan kaldırmak, adaleti, barış ve refahı yayarak çevreyi korumaktır.


<< TÜM HABERLER
<