Slide background KÜLTÜR İLKOKULU
Slide background KÜLTÜR İLKOKULU
Slide background KÜLTÜR İLKOKULU
Slide background KÜLTÜR İLKOKULU

Kültür İlkokulu

Değerli anne babalar, 1960 yılında çağdaş, insan hak ve özgürlüklerine saygılı, Atatürk ilkelerine bağlı, ulusal ve evrensel değerleri benimsemiş, bilim, sanat, politika alanında öncülük görevini üstlenecek bireyler yetiştirme amacıyla eğitim dünyasına girmiş İstanbul Kültür Eğitim Kurumları’nın Ataköy Yerleşkesi; anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise ve fen lisesinden oluşmaktadır. Okullarımızda İngilizce ağırlıklı ders programı uygulanmaktadır. Almanca veya İtalyanca ise ikinci yabancı dil olarak okutulmaktadır.

Çağın gerekleri göz önüne alınarak sürekli yenilenen okulumuzda öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz, teknolojik olanakların tümünü kullanmaktadır. Okulumuzun fiziki ve sosyal özelliklerini, okulumuzdaki akademik, sosyal ve sportif hayat ile öğrencilerimizin özgüvenlerinin yanı sıra, akademik, bireysel, sosyal ve çevreye yönelik sorumluluk duygularını geliştirmek en önemli amaçlarımızdan bazılarıdır.

Öğrenciler;

- Analitik düşünce yapısına sahip,

- Heyecanlı,

- Bilimsel araştırma yöntemlerini bilen,

- Sanata ve spora karşı ilgili,

- Dünyada gelişen olaylara ve çevresine karşı duyarlı,

- Üretken,

- Saygıya dayalı sevgiyi benimsemiş,

- Sorumluluk duygusu gelişmiş ve

- Güçlü değerleri ile kişiliğini oluşturmaya çalışan insanlar olarak yetiştirilmektedir.

Eğitim programımız, fark yaratan derslerimiz, bireysel eğitim modelimiz, sosyal etkinliklerimiz hakkında detaylı bilgileri sitemizden veya okulumuzdan alabilirsiniz.

Unutmayın, Okul “Kültür”dür ve bu “Kültür” en iyi burada kazanılır.

Saygılarımla…

Olcay GÜVENÇ

Kültür İlkokulu Müdürü