Satranç

KÜLTÜR’DE SATRANÇ KÜLTÜRÜ

Satranç bilimin; sanatın, sporun tüm unsurlarını barındıran sihirli bir dünyadır. Bu dünyanın içine giren çocuklar özgüveni yüksek, yaratıcı, doğru, hızlı ve esnek düşünen, odaklanabilen, analiz eden, sistemli ve disiplinli çalışan, stratejik plan yapabilen, kazanma ve kaybetme olgusunu kabullenen, kurallara ve birbirine saygıyı öğrenen, lider özelliklere sahip nesiller olarak yetişir.

Kültür Eğitim Kurumları olarak hedefimiz, öğrencilerimizi satranç kültürüyle büyütürken kültürel ve sosyal gelişimlerini desteklemek, ulusal ve uluslararası alanlarda söz sahibi olabilecek yetkinlikte yetişmelerini ve eğitilmelerini sağlamaktır.

Satranç eğitimleri, okulumuzda anaokulu 6 yaş ve ilkokul 1-2-3.sınıflarda müfredat programı içerisinde yer alır. 1.sınıftan 9.sınıfa kadar “Sportif Kulüp” çalışmalarıyla desteklenerek “Satranç Okul Takımı” oluşturulur. Ayrıca “Kış Okulu” ve “Yaz Okulu” programımızda da yer alan satranç ile hem okul içinden hem de okul dışından katılan öğrencilerin gelişimlerine katkıda bulunulur.

SATRANÇ HAKKINDA ÖZLÜ SÖZLER

"İyi bir hamle görünce, bekleyin, daha iyisini arayın."
Emanuel Lasker

"Satranç her şeyden önce bir mücadeledir."
Emanuel LASKER

"Satranç tahtası insan zihninin jimnastik salonudur."
Pascal

"Tek bir kötü hamle kırk iyi hamleyi boşa çıkarır."
Horowitz

"Satranç akılla oynanır, ellerle değil!"
Renaud ve Kahn

"Terk ederek hiçbir oyun kazanılmamıştır."
TARTOKOWER