Bilim

Bilim Kahramanları Buluşuyor,FLL,12.Türkiye Turnuvası Avrupa ayağı T.C. İstanbul Kültür Üniversitesinde gerçekleştirildi.235-ROBOCULTURE ile turnuva katılan öğrencilerimiz 37 takım arasından ‘YÜKSELEN YILDIZ’ ödülünü aldılar.
Ortaokul Öğrencilerine Yönelik X. Matematik ve Fen Bilimleri Bu Benim Eserim ProjeYarışması’nda 8B sınıfı öğrencilerimizden Ezgi Bağcıgil ‘’Hüptrik Silgi’’ projesiyle il ve bölge çalışma gruplarınca yapılan değerlendirmeleri geçmiş,bölge bilim kurullarınca yapılan değerlendirmeler sonucunda bölge sergisine katılmaya hak kazanmıştır.
İtalya’nın Sanremo kentinde her yıl düzenlenen Küresel Eğitim Festivali’nde (GEF) geçen yıl gerçekleştirdikleri akıllı tahta konulu “SmartKids” projesi ile bilim dalında dünya birinciliği kazanan öğrencilerimiz, bu sene de Sanremo’yu fethettiler.
Bu yıl onuncusu düzenlenen gazetecilik yarışması Edu-Click’te “Müzik Hayat Kurtarır” konusunda makale yazan 7 öğrenciden oluşan gazete yarışması grubumuz dünya birinciliği ödülünü elde etti.
Onüçüncüsü düzenlenen ve “Su…. Çocuklar Susuz” konusunda hazırladıkları tablolarla Educ-Arte yarışmasında yer alan Kültür İlkokulu öğrencileri ve Kültür Ortaokulu öğrencileri kendi kategorilerinde iki ayrı dünya birinciliği kazandılar.
Bu yıl onüçüncüsü düzenlenen ve bütün GEF organizasyonunun en görkemli sahne performanslarını içeren Uluslar arası Dans Yarışması’nda Kültür Ortaokulu Öğrencileri “Zeybek” isimli danslarıyla hem kendi kategorilerinde dünya birinciliği elde ettiler, hem de dans kategorileri arasındaki birincilere verilen Jüri Büyük Ödülü olan Gümüş Yunus ödülünü kazandılar.