Etkinlikler 2015-2016

.

Kültür Fen Lisesi öğrencimiz Batuhan Menküer Trabzon’da düzenlenen Okul Sporları Olimpiyatlarında Dünya 2. si olmuştur. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Yaratıcı Çocuklar Derneği tarafından düzenlenen HAYVAN HAKLARI KARELERİ konulu fotoğraf yarışmasında Kültür Fen Lisesi 9. Sınıf öğrencisi Feridun Ege Hünerli’ nin fotoğrafı 6300 katılımcı arasında ilk 22 fotoğraf arasına seçilerek sergilenmeye değer görülmüştür.

Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Bu yıl 20.sini kutladığımız Temel Bilimler Sergisi ve Bilim Şenliği Gösteri Merkezi Etkinlikleri, Bahçe Etkinlikleri ile öğretmen, öğrenci ve velilerimizin de katılımıyla 25 Mayıs 2016 günü okulumuzda gerçekleşmiştir.
24 Mayıs 2016 Salı günü Okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı bölümü tarafından planlanan Tevfik Fikret'in evi Aşiyan Müzesi gezisi 11.sınıf öğrencilerimiz ile gerçekleştirilmiştir. 

KÜLTÜR FEN LİSESİ  10. Sınıf öğrencileri coğrafya dersinde işlemiş oldukları

‘’Topografya ve Kayaçlar’’ konusunu 23 Mayıs 2016 günü  ‘’İstanbul Üniversitesi Jeoloji Müzesi’’ ne  yaptıkları geziyle pekiştirmişlerdir. 

Kültür Lisesi ve Kültür Fen lisesi öğrencileri Bakırköy Kaymakamlığı tarafından 20 Mayıs 2016 tarihinde düzenlenen “Görev Tamamlandı”projesinde görevlerini başarıyla bitirerek Boğaz gezisine katıldılar.

Atamızın Samsun’a ayak basarak milli mücadeyi başlatışının 97. Yıldönümü, 19 Mayıs 2016 tarihinde, KEV Salonu’nda yapılan coşkulu törenle kutlandı.

Son sınıf öğrencilerinin sınav stresinden biraz olsun kurtulmaları için 12 Mayıs 2016 tarihinde Bebek’te sabah kahvaltısına gidildi.

Okulumuz 9.sınıf öğrencileri ile birlikte İstanbul Arkeoloji Müzesi'ne bir gezi düzenledik. (11.05.2016)Tarihi eserlerin üzerinde yapılan işlemler hakkında bilgi alınmış.Kimya , Jeoloji mühendislerinin bilimle tarihi buluşturması ile ilgili konuşmalar yapılmış, sohbet edilmiştir.

Türk Coğrafya Kurumu’nun düzenlemiş olduğu ‘’Göç’’ konulu 9. Ulusal Proje Yarışmasında Kültür Fen Lisesi kısa belgesel alanında 1. olmuştur.

Kültür Fen Lisesi öğrencileri Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan NASA Air &Space Center’da uçak endüstrisinin zaman içerisindeki değişimi, gelinen son nokta, uçakların mekanik yapıları, motor  sistemleri ve işleyişleri üzerinde eğitim aldılar.

Kültür Lisesi ve Kültür Fen Lisesi öğrenci eserlerinden oluşan resim çalışmaları, 09-11 Mayıs 2016 tarihleri arasında Yunus Emre Kültür Merkezi Çetin Emeç Sergi Salonu'nda sergilendi.  Sergide 90 öğrencinin 165 eseri sergilendi
Gençlik Haftası etkinlikleri çerçevesinde Spor Yazarı Necati KARAKAYA’nın konuşmacı olarak katıldığı “Atatürk” konulu seminer, 10 Mayıs 2016 tarihinde  tüm öğrenci ve öğretmenlerimizin tarafından ilgiyle izlendi.

Kültür Lisesi ve Kültür Fen Lisesi öğrencileri Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne yaptıkları gezide; gerçeğe uygun olarak tasarlanmış sanal hastane ortamında bulunup her bir ünite hakkında detaylı  bilgi aldılar.09.05.2016

Kültür Fen Lisesi öğrencileri Amerika Birleşik Devletleri Baltimore Science Center da deneysel çalışmalara katıldılar. Hazırlanan deney düzeneklerinde fen-matematik bilgilerini tekrar etme ve pekiştirme fırsatı buldular.

Bakırköy İlçesi Yüzme Şampiyonasında okulumuz öğrencisi Bengisu BOZDAĞ kelebek branşında Bakırköy şampiyonu olmuştur. Serbest yüzme de ise Bakırköy 2.si olmuştur. Öğrencimizi kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.
Çorum'da 04-08 Mayıs 2016 tarihinde düzenlenen Okul Sporları Genç Kız Satranç Türkiye Şampiyonasında okulumuz öğrencisi Sinem Çağla GÜNDOĞAN Şampiyon oldu ve öğrencimiz 11-18 Temmuz 2016 tarihinde Trabzon da düzenlenecek olan Okullar arası Dünya Olimpiyat Şampiyonasına katılmaya hak kazandı. Öğrencimizi kutluyoruz.

Kültür Fen Lisesi 11. Sınıf öğrencileri, Kültür’lü Meslek Akademisi projesi kapsamında; İstanbul Kültür Üniversitesi’nde keyifli ve öğretici bir gün geçirdiler.İstanbul Kültür Üniversitesi’nin düzenlediği bu özel programda Mimarlık, Moleküler Biyoloji ve Genetik, İnşaat Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bölümleriyle ilgili öğrencilerimiz detaylı bilgi sahibi oldular.Kültür Fen Lisesi 11. Sınıf öğrencileri, İstanbul Kültür Üniversitesi laboratuvarlarında üniversite öğretim görevlileriyle birlikte bizzat deneysel uygulamalarda yer aldılar; kendi elleriyle üretimde bulundular.

Kültür Fen Lisesi Yabancı Diller Bölümü 9. Sınıflar arası Bilgi yarışması düzenlemiştir. Kazanan sınıfımız 9 Fen C olmuştur. Yarışmamız dans grubumuzun gösterisiyle son bulmuş, öğrencilerimiz kaliteli ve eğlenceli zaman geçirmişlerdir. 04.05.2016

Kültür Fen Lisesi öğrencileri Amerika Birleşik Devletleri’nde Montclair State, Colombia, Princeton ve George Town üniversitelerini ziyaret ettiler. Gelecekteki yüksek öğretim hedefleri ve kariyer planlamaları hakkında dünyanın bu seçkin üniversitelerinden bizzat bilgi alma şansına eriştiler. (29.05.2016 / 06.05.2016)

04 Mayıs 2016 tarihinde, öğrenci ve velilerimize, İstanbul Kültür Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Özge HACIFAZLIOĞLU tarafından “Kariyer Planlamada Farkındalık” konusunda bir seminer gerçekleştirildi.

Kültür Fen Lisesi 10.sınıf öğrencileri Kültür’lü Meslek Akademisi programı çerçevesinde İnşaat Mühendisliği bölüm tanıtımına katılıp, yapı malzemeleri laboratuvarını inceldiler. 03.05.2016

KFL Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünün 26 Nisan 2016 Salı günü 11. Sınıflar arasında gerçekleştirdiği “Genç Kalemler Genel Kültür ve Bilgi Yarışması” son derece çekişmeli geçmiş ve 11 Fen A sınıfının zaferiyle sonuçlanmıştır. Keyifle izlenen yarışmanın sonunda kazanan grup ödülünü Okul Müdürümüz Sayın Taner Çakır’ ın elinden almıştır. Etkinlik 11. Ve 12. Sınıfların oluşturduğu koronun verdiği küçük ve keyifli konserle son bulmuştur.

Kültür Fen Lisesi 9. ve 10.sınıf öğrencileri 25 Nisan DNA gününü Kutladılar….

Moleküler Biyoloji ve Genetik alanında akademisyen  Sayın Nagehan Ersoy;  temel genetik bilgisini ve  genetik alanındaki son gelişmeleri, bu gelişmelerin yaşamımızdaki etkilerini öğrencilerimizle aktarmış, ardından 10.sınıf öğrencilerimiz akademisyenlerimizle DNA izolasyonu deneyini yapmışlardır. Katılımlarından dolayı değerli akademisyenlerimiz Sn. Nagehan Ersoy ve Nur Ekimci’ye çok teşekkür ederiz.

Kültür Fen Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nün hazırladığı “10. Sınıflar Arası Geleneksel Duvar Gazetesi Yarışması” nın açılışı okul müdürümüz Sayın Taner Çakır’ın katılımıyla 21.04.2016’da yapılmıştır. Öğrencilerimizin yaratıcı çalışmaları Kültür Fen Lisesi lobisinde sergilenmeye devam edecektir.

Kültür Fen Lisesi Veli Konseyimizin ikinci dönem yapmış olduğu sosyal yardım projesi kapsamında, Mardin Midyat Çavuşlu İlköğretim Okulu 1.sınıf öğrencilerimize 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hediyelerimizi ulaştırdık. Emeği geçen tüm velilerimize ve öğrencilerimizi katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Öğrencilerimiz, üniversiteleri tanımaya devam ediyor...Kültür Lisesi ve Kültür Fen Lisesi öğrencileri İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) tanıtım gezisine katıldılar. Bu tanıtımda genel bilgilerin yanında üniversite sosyal yaşamı ve projeler hakkında bilgiler edindiler.
Kültür Fen Lisesi ve Kültür Lisesi öğrencileri bugün Tıp Eğitimi üzerine birinci ağızdan bilgi aldı. 11.ve 12.sınıf öğrencilerinin katıldığı etkinlikte Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden Dr.Fatih Mehmet OKYAY Plastik Cerrahi üzerine öğrencilerin sorularını cevapladı. 13.04.2016

9-10 Nisan 2016 tarihlerinde Okulumuzda gerçekleşen Ortaokullar arası 17. Bireysel-Takım Satranç Turnuvası sona erdi. Katılımcılara teşekkür ederiz.

05 Nisan 2016 tarihinde Tozkoparan Spor salonunda gerçekleşen Bakırköy İlçesi Masa Tenisi Turnuvasında okulumuz öğrencileri ikinciliği kazanmıştır. Öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutluyoruz

Kültür Fen Lisesi öğrencileri STEM eğitimlerine devam ediyorlar. (06.04.2016)

Satranç Marmara Bölge Şampiyonası Grup Finalinde Genç kızlarda öğrencimiz Sinem Çağla GÜNDOĞAN bölge şampiyonu olmuştur.
2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı 2.dönem Genel Veli-Öğretmen-Öğrenci görüşmeleri 27 Mart 2016 Pazar günü okulumuzda gerçekleşmiştir.

Kültür Fen Lisesi 9.sinif öğrencilerimizin akil oyunlari dersleri heyecanla devam ediyor. Bu haftaki çalışmamız SOMA KÜPÜ. Bu küpler sayesinde öğrencilerimiz 3 boyutlu düşünme becerilerini pekiştirme fırsatı yakaladılar.

Türkiye Şampiyonumuz…..

Kültür Fen Lisesi öğrencisi Engin Batuhan Menküer Mersin’de yapılan Liseler Arası Eskrim Şampiyonasında  Flöre Branşında Türkiye Şampiyonu olmuştur. Temmuz ayında yapılacak olan Liseler Arası Dünya Olimpiyat Şampiyonasına katılacak olan öğrencimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz  Zaferi'nin 101. yıldönümünü, Okul Müdürümüzün konuşması, "Çanakkale" adlı drama gösterisi sonrası lirik dans gösterisi ve türküler ile son bulmuştur.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığınca düzenlenen İstanbul Liselerarası ÇİZİYORUM HAKLARIMI BİLİYORUM Tüketici Hakları konulu karikatür yarışmasında İKİNCİLİK ödülü alan öğrencimiz Büşra Hikmet UTKUyu kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Kültür Lisesi ve Kültür Fen Lisesi öğrencileri 2016-YGS kampını tamamladı. Tüm öğrencilerimize 2016 Yükseköğretime Giriş Sınavında başarılar diler, bu süreçte emeği geçen tüm öğretmenlerimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.

Özel Kültür Fen Lisesi Genç Kız Voleybol takımımız Bakırköy İlçe Voleybol Genç Kız Şampiyonasını 2. olarak tamamlamıştır. Genç Kız takımını yürekten kutluyoruz. 06.03.2016

1 – 11 Mart 2016 tarihleri arasında planlanan Kültür Fen Lisesi 2016-YGS Kamp Programı tüm hızıyla devam ediyor.

Kültür Fen Lisesi 11. ve 12. Sınıf öğrencileri üniversite gezileri kapsamında Boğaziçi Üniversitesi tanıtım gezisine katıldılar. 29.02.2016

Kültür Fen Lisesi 10. Sınıflar “Sunum Etkinliği”  KEV’de gerçekleşmiştir. Öğrencilerimizin farklı konularda yaptığı sunumlar ilgi ve beğeniyle izlenmiştir.26.02.2016

Özel Kültür Lisesi ve Kültür Fen Lisesi 9.sinif öğrencileri Kanada Waterloo Üniversitesinin düzenlediği Uluslararası Matematik Yarışmasında  bilgilerini ölçmek için gayret gösterdiler.25.02.2016

Kültür Fen Lisesi 9.sınıf öğrencilerinin bu haftaki Akıl Oyunları etkinliği TANGRAM. Öğrencilerimiz Tangram şekillerini birleştirerek yeni şekiller elde edip görsel yeteneklerini keşfetmeye çalıştılar. 25.02.2016

Yaz Bilim Akademisi programı olan SMART PROJESİ için tanıtım toplantısı Kültür Lisesi Fen Bölüm Başkanı Seval Dikbaş tarafından 17.02.2016 tarihinde  gerçekleştirilmiştir.
Kültür Fen Lisesi öğrencileri Da Vinci İnovasyon Merkezinde Robotik derslerine devam ediyor. (17.02.2016)

Kültür Fen Lisesi  öğrencileri Da Vinci İnovasyon Merkezinde Mimari Tasarım derslerine başladılar. (17.02.2016)

Kültür Fen Lisesi  öğrencileri Da Vinci İnovasyon Merkezinde Algoritma-Kodlama derslerine başladılar. (17.02.2016)

Kultur Fen Lisesi 9.sinif ogrencileri Rahmi Koc Muzesi Renkli Matematik 

Atolyesinde matematik bilgilerini cesitli deneyler yaparak pekistirdiler ve matematigin uygulama alanlarini kesfettiler.

12-15 Şubat 2016 tarihleri arasında Eyüpoğlu Eğitim Kurumları bünyesinde düzenlenen “Eyüboğlu Gençlik Parlamentosu” na Kültür Fen Lisesi olarak öğrencilerimizle katıldık. Eğitim, Ekonomi, Turizm ve Ulaştırma, Çevre Sorunları, Enerji, Uluslararası Ticaret, Güvenlik, Dış İlişkiler gibi küresel başlıklar altında açılan komitelerde öğrencilerimiz özveriyle çalışmış ve karar metinlerinde yönlendirici olmuştur. 11. Sınıf öğrencimiz Berkay Gidemez, parlamentonun kapanış konuşmasını yaparak okulumuzu başarıyla temsil etmiştir.

Özel Kültür Fen Lisesi Genç Kız Voleybol takımımız Bakırköy İlçe Voleybol Genç Kız Şampiyonasında rakibini 3-0 yenerek finale yükselmiştir. Gönülden kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Fen Bölümü Bilimsel Proje çalışmaları ile ilgili olarak, 2015-2016 Öğretim yılında uluslararası bilimsel proje yarışmaları kapsamında Amerika Teksas Eyaletinde, Huston’da   düzenlenen  I-SWEEEP  yarışmasına  11.Sınıf öğrencilerinden  Elanur Akgüneş ve Zeynep Çardak,  danışman öğretmenleri  Gülşen Kurular (kimya) rehberliğinde katılmışlar ve 500 ü aşkın proje arasında finale kalarak projelerini sergilemeye hak kazanmışlardır.

Özel Kültür Fen Lisesi Genç Kız Voleybol takımımız Bakırköy İlçe Voleybol Genç Kız Şampiyonasında rakiplerini yenerek yarı finale yükselmiştir. Gönülden kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Özel Kültür Fen Lisesi Genç Kız Voleybol takımımız 11.01.2016 tarihinde yapılan Bakırköy İlçe maçında rakibini 2-0 yenerek yoluna devam ediyor. Gönülden kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Kültür Fen Lisesi 9. Ve 10.sınıf öğrencilerimizden oluşan  matematik olimpiyat takımı ile 17.10.2015 tarihinden itibaren her cumartesi çalışmaktayız. Bu çalışmalardaki amacımız ilgili öğrencilerimize lise müfredatını kullanarak matematik dünyasının kapılarını aralamak ve matematiğin görünmeyen güçlü yanı ile tanıştırmaktır.

Özel Kültür Fen Lisesi Genç Kız Voleybol takımımız 08.01.2016 tarihinde yapılan Bakırköy İlçe maçında rakibini 2-0 yenerek yoluna devam ediyor. Gönülden kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Fahamettin Akıngüç Matematik Yarışmasında 1. 2. ve 3. olan öğrencilerimize ödülleri verilmiştir. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz
Özel Kültür Anadolu Lisesi ve Kültür Fen Lisesi Resim Kulübü öğrencileri 06. 01.2016   tarihinde, İstanbul Kültür Üniversitesi İKÜSAG’ de açılan ressam ve şair Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun ‘Sanatın Ocağında Bir Alev ’başlıklı  Resim Sergisi açılışına katılarak  sanatçının eserlerini yakından inceleme fırsatı bulmaktan mutlu oldular. 
05.01.2016 tarihinde İstanbul Liselerarası Gençler Eskrim Şampiyonasında Engin Batuhan Menküer yaptığı tüm maçları kazanarak İstanbul Şampiyonu oldu.

Türk Beyin Takımının gerçekleştirdiği Akıl Oyunları seminerinde Kültür Fen Lisesi öğrencileri keyifli anlar geçirerek bilgilerini tazelediler.

Özel Kültür Fen Lisesi Genç Kız Voleybol takımımız 05.01.2016 tarihinde yapılan İstanbul İl maçında rakibini 3-0 yenerek yoluna devam ediyor. Gönülden kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Kultur Lisesi ve Kultur Fen Lisesi 12.sinif ogrencileri YGS basvurusu oncesi motivasyon kahvaltisinda biraraya geldiler.

İstanbul Okul Sporları Gençler Satranç Şampiyonasında  okulumuz öğrencisi Sinem Çağla GÜNDOĞAN İstanbul 2.si,  Burak KORALTAN ise  İstanbul 6.sı olmuştur. Sporcu öğrencilerimiz bölge finallerine katılmaya hak kazanmışlardır

Özel Kültür Fen Lisesi Genç Kız Voleybol takımımız 24.12.2015 tarihinde yapılan İstanbul İl maçında rakibini 3-0 yenerek yoluna devam ediyor. Gönülden kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Özel Kültür Fen Lisesi Genç Kız Voleybol takımımız 23.12.2015 tarihinde yapılan İstanbul İlçe maçında rakibini 2-0 yenerek yoluna devam ediyor. Gönülden kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

22 Aralık 2015 Salı günü İKÜ Kariyer ve İş Dünyası İlişkileri Başkanı Mehtap GÜLAÇTI tarafından Kariyere Giden Yol Kendinizden Geçer konulu bir seminer gerçekleştirildi.

21 Aralık Pazartesi Günü Kültür Fen Lisesi Fen Bölümünün hazırlamış olduğu seminer etkinlikleri kapsamında  Rahmi Koç Müzesinin Eğitim Uzmanları Yeşim Özturan ve Dicle Kolukısa ‘’MARS’A YOLCULUK ‘’konulu sunum gerçekleştirilmiştir. Bu seminer çalışmaları ile öğrencilerimizde bilime karşı merak ve ilgi duyarak farkındalık yaratmak hedeflenmiştir.

Sayın Aziz Sancar’ın Nobel Kimya ödülünü almış olması sebebiyle bu alandaki farkındalığa yeniden dikkat çekmek, Nobel ödüllerini ve bu ödülü alan insanları konuşmak için Kültür Lisesi - Kültür Fen Lisesi Fen Bölümünün hazırladığı “Nobel’in Işığında” etkinliği için öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.18.12.2015

Okulumuz öğrencileri 18 Aralık 2015 Cuma günü, 09.30-15.30 saatleri arasında, İstanbul Kültür Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nün düzenlediği  Kök Hücre Temelli Tedavilerde Güncel Yaklaşımlar Çalıştayı’na katıldılar. Çalıştay sonrası öğrencilerle yapılan değerlendirmelerde üniversite çalışmalarında bölüm seçmede öğrencilere yardımcı olduğu ve farkındalık yaratıldığı gözlendi.
KÜGEM Hizmetiçi eğitim çalışmaları kapsamında, 16 Aralık 2015 tarihinde Prof.Dr.Dursun Koçer tarafından "Evrenin Derinliklerine Yolculuk) ve Doç.Dr.Zeynep Oktuğ tarafından "Benlik Saygısı Nedir? Nasıl Oluşur?” konulu seminerler gerçekleştirildi. Seminere Okulumuz öğretmenleri katıldılar.

Öğrencilerimizin karar verme ve çözüm üretme becerilerini kazandırmak amacıyla bu yıl kurulan Robotik Kulübü’nün açılışı 16 Aralık 2015 tarihinde yapılan bir törenle gerçekleştirildi. 

Özel Kültür Fen Lisesi Genç Kız Voleybol takımımız 15.12.2015 tarihinde yapılan İstanbul İl maçında rakibini 3-0 yenerek yoluna devam ediyor. Gönülden kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Kültür Fen Lisesi 10.sınıf öğrencilerimize 15.12.2015 Salı günü laboratuvar sınavları uygulandı.

 

Okulumuz öğrencileri 11-14 Aralık tarihleri arasında Enka Okullarında gerçekleşen Avrupa Gençlik Forumunda okulumuzu başarı İle temsil edip ülke ve dünya sorunlarına çare bulmaya çalışmışlardır.

08 Aralık 2015 tarihinde Okulumuz 10-11 ve 12. Sınıf öğrencileri eğitim uzmanı Sait GÜRSOY’un  “Başarıya Doğru” seminerine katıldılar. Seminerde üniversiteye girişle ilgili en güncel bilgiler öğrencilerimize aktarıldı.

 

07 Aralık 2015 tarihinde Nasa Eğitim Programı ve Üniversiteler (Colombia University, Montclair State University, Princeton University, George Town University) tanıtım gezisiyle ilgili öğrenci ve velilerimize bilgilendirme toplantıları gerçekleştirildi

Kültür Fen lisesi 9. ve 10.sınıf öğrencilerimize matematik bölümü tarafından verilen Akıl yunları dersleri devam ediyor.

Öğrencilerin planlama, strateji, dikkat, yoğunlaşma, sayısal mantık becerilerini geliştirmek amaçlı bu haftaki oyunumuz MANGALA.

 

06 Aralık 2015 Pazar günü, Öğrencilerinden Elanur AKGÜNEŞ , Türkiye 20. Felsefe Olimpiyatlarına katılarak Okulumuzu temsil etmiştir.

Deprem kuşağındaki ülkemiz için depreme hazır olmamız gerektiği düşüncesiyle, 02 Aralık 2015 tarihinde Deprem tatbikatı gerçekleştirildi

Veli-Öğretmen-Öğrenci işbirliğinin sağlanmasıyla sağlam temeller üzerine oturan  eğitim sistemimizin güçlenmesi amacıyla 29 Kasım 2015 Pazar günü Genel Veli-Öğretmen görüşmelerimizi gerçekleştirdik. İlgili günde öğrencilerimizin ara karnesi de velilerimize takdim edildi.

Özel Kültür Anadolu Lisesi ve Özel Kültür Fen Lisesi Görsel Sanatlar Bölümü ve Resim Kulübü öğrencileri 19 Kasım Perşembe günü 14.İstanbul Bienali’ni gezdi. 
İKSV  tarafından İstanbul Modern Sanatlar Müzesinde 14.sü düzenlenen ve farklı kültürlerden sanatçıları İstanbullu sanatseverlerle buluşturan bu büyük organizasyonda öğrencilerimiz “tuzlu su, çelişen düğüm ve dalga imgeleri’’nden oluşan Çağdaş Sanat Etkinliklerini büyük bir merakla izlediler. Aynı organizasyon kapsamında yer alan ve “Sanatçı ve Zaman” temasıyla sunulan sergileri de Görsel Sanatlar öğretmenimiz Sayın Ensar Torcu rehberliğinde gezen öğrencilerimiz, dünyanın değişik bölgelerinden İstanbul’a taşınan bu enfes sanat ziyafetinin tadını çıkardılar.

Kültür Anadolu ve Fen Liseleri olarak,  ortaokulumuzun 8. Sınıf öğrencileriyle kahvaltı etkinliğinde buluştuk. Sınav stresinden uzaklaşarak eğlenceli ve müzik dolu zaman geçirdik. TEOG sınavında tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

 

12 Kasım 2015 Perşembe günü 9.sınıf öğrencilerimiz ile TÜYAP Kitap Fuarına gittik.

11 Kasım 2015 Çarşamba günü 11.sınıf öğrencilerimiz ile TÜYAP Kitap Fuarına gittik.

Atamızın aramızdan ayrılışının 77. yıldönümü KEV Salonu'nda yapılan Anma Töreni ile gerçekleştirildi.  Yapılan törene katılan veli, öğrenci ve çalışanlarımız duygusal anlar yaşadı.

Avrupa yeşil çevre eğitim ağı (GREEEN) projesi kapsamında 11. Sınıf öğrencimiz Batuhan Alp Mamurun arkadaşlarıyla birlikte çektiği The Survival Day isimli kısa film en iyi on hikaye arasında yer almıştır.

04. 11.2015 tarihinde  İKÜSAG, Akın Yıldırım’ın pirinç ve bakırı  malzeme edindiği  anatomik fonksiyonel eserlerinden oluşan  ‘PUSULA’ Heykel Sergisi açılışına Kültür Fen Lisesi Resim Kulübü öğrencileri ile katıldık.
Kültür Fen Lisesi üniversite sınavlarına hazırlanan 12.sınıf öğrencilerimize “Verimli Ders Çalışma ve Test Çözme Teknikleri” konulu seminer  rehberlik birimimiz tarafından verildi.

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı ilk veli konseyi toplantımızı 03 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirdik. Kültür Fen Lisesi veli konseyi olarak yıl içerisinde gerçekleştireceğimiz sosyal sorumluluk projelerini planladık.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İlçe Kutlama töreninde 12. Sınıf öğrencimiz Engin Batuhan Menküer,  Türkiye Avrupa Klasman Eskrim birinciliğinden dolayı İlçe Kaymakamlığından ödülünü almıştır. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Bakırköy ilçesi Cumhuriyet bayramı kutlamaları kapsamında Ferit Aysan Stadı’nda yapılan törene, Okulumuzdan 44 kişilik bir öğrenci grubuyla katılınmıştır.

Cumhuriyetimizin 92. yılını öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizle birlikte coşkuyla kutladık.
Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde  "Masa Tenisi Cumhuriyet Kupası" düzenlenmiş olup turnuvada Burak KORALTAN birinci, Enes İMİK ikinci,Mert SÖYLEMEZ ise üçüncü olmuşlardır. Dereceye girenlere ödülleri yapılacak törende verilecektir.

Kültür Fen Lisesi ve Kültür Lisesi öğrenciklerinin ortak çalışmalarından oluşan Atatürk ve Cumhuriyet Konulu Resim Sergisi 27 Ekim -12 Kasım 2015 tarihleri arasında Okulumuz KEV Salonu lobisinde sergilenecektir.

22 Ekim 2015 tarihinde Okulumuz 11. sınıf velilerine  yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Müdür Yardımcılarımızın okulumuzun kuralları ve  genel işleyişi hakkında bilgi vermeleri sonrasında,  Ortaöğretim Kurumları yönetmeliği değişiklikleri anlatıldı. 
Okulumuz Resim Kulübü öğrencileri, 08 Ekim 2015 tarihinde, İstanbul Kültür Üniversitesi’nde açılan Cumhuriyet dönemi ressamları resim sergisini gezdiler.

Okulumuz 9 sınıfı öğrencilerinin oryantasyonunun sağlanması amacıyla 08 Ekim 2015 tarihinde Bakırköy Kültür Koleji Mezunlar Derneğii'ne bir gezi düzenlenmiştir. Gezi ilk sınavlar öncesinde öğrencilerimizin motivasyonlarına yararlı olmuştur

Okulumuza bu yıl 9.sınıf öğrencilerimizin velilerine yönelik olarak 1 Ekim 2015 tarihinde  bir tanışma toplantısı düzenlendi. Okul Müdürümüz Taner ÇAKIR ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantımız, Müdür Yardımcılarımızın okulumuzun kuralları ve  genel işleyişi hakkında bilgi vermeleri sonrasında, öğretmenlerimizin ve velilerimizin iç içe olabileceği küçük bir kokteylle birlikte sonlandırıldı.

 

Öğrencilerimizin seçimleri doğrultusunda oluşturulan kulüpler için ilk Tanıtım günü 30 Eylül 2015 günü gerçekleştirildi. Tanıtımlar sırasında kulüplerin kısa filmlerini seyreden öğrencilerimiz, kulüp çalıştırıcıların kendi kulüplerine yönelik yapacakları çalışmalardan örneklere de katıldılar. Öğrenciler daha sonra yıl boyunca katılacakları sosyal etkinlikleri seçtiler.

Okul Müdürümüz Taner ÇAKIR, 29 Eylül 2015 tarihinde, öğrencilerimize okul kuralları, sınıf geçme koşulları hakkında genel bir toplantı yaparak bilgiler verdi.

28 Eylül 2015 Pazartesi günü Kampüs bahçesinde düzenlenen açılış töreni sonrası tüm öğrencilerimiz yeni eğitim-öğretim yılının heyecanıyla ders başı etmişlerdir.