Etkinlikler 2016-2017

Kültür Fen Lisesi 10.sınıf öğrencilerimizin velilerine  2017- 2018 11.sınıf üniversiteye hazırlık çalışmaları hakkında  Ulusal Sınavlar Hazırlık Koordinatörü Naci Halıcı tarafından 3 oturumluk bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir. (19.04.2017)

Profesyoneller Aramızda  etkinliğimizin bu seferki konuğu Koç Üniversitesi Elektrik Elektronik Bölümü Kadrosuz Ağlar Laboratuvarı Araştırma Asistanı Elif Dilek Salık oldu.

Elif Dilek Salık, Koç Üniversitesi’nin mühendislik bölümleri hakkında bilgi verirken Elektrik Elektronik mühendisliğinin geleceğine dair güncel teorileri Kültür Fen Lisesi ve Kültür Lisesi’nin 12. Ve 11. Sınıf öğrencileriyle paylaştı. (14.04.2017

Kültür Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi 2017 Mezunlarımız, 11 Nisan 2017 tarihinde Kültür Koleji Mezunlar Derneği'ne üye oldular. Mezunlarımız için düzenlenen üyelik kartları, Mezunlar Derneğinin düzenlediği kutlama partisinde kendilerine takdim edildi.

Kültür Koleji Fen Lisesi Orta Okullar arası 18.Satranç Turnuvası 8-9 Nisan 2017 tarihlerinde gerçekleştirilmiştir. Turnuva  dereceye giren takımlara ve bireysel olarak öğrencilere ödülleri verilmiştir. Katılımlarından dolayı tüm okullara ve öğrencilere teşekkür ederiz.

Veli-Öğretmen-Öğrenci işbirliğinin sağlanmasıyla sağlam temeller üzerine oturan  eğitim sistemimizin güçlenmesi amacıyla 02 Nisan 2017 Pazar günü Genel Veli-Öğretmen görüşmelerimizi gerçekleştirdik. İlgili günde öğrencilerimizin ara karnesi de velilerimize takdim edildi.
 
Kültür Koleji  Fen Lisesi TUBITAK 48.Liseler arası Araştırma Projeleri İstanbul Avrupa Bölge yarışmasında Biyoloji de 1.lik Kimya da 2.lik elde etmiştir. Biyoloji projemiz Türkiye finallerine kalmıştır
Tubitak Ortaöğretim Öğrencileri Arası Proje Yarışmasında, Okulumuzdan sergilenen projeler ve diğer sergilenen projeler hakkında bilgi almak  amacıyla 9.sınıf öğrencilerimiz ile sergiyi gezdik
İstanbul Okul sporları Atletizm şampiyonasında Yunus Emre EKEN 110 m. Engelli yarışmasında İstanbul 2.si olmuştur.
İstanbul Okul sporları Atletizm şampiyonasında okulumuz öğrencisi Onur ÇEPNİ gülle atmada İstanbul şampiyonu olmuştur.
TUBİTAK orta Öğretim Öğrencileri arası proje yarışmasında Kimya ve Biyoloji projelerimiz 27-29 Mart 2017 tarihleri arasında İTÜ Maslak kampüsünde  sergilenmiştir.
24 Mart 2017 tarihinde  10 ve 11. Sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Rehberlik etkinliğinde “ŞİDDETE NOKTA KOY!” isimli çalışma gerçekleştirildi. Şiddet konusunda farkındalık yaratan etkinlik öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi.

23 Mart 2017 tarihinde Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen 3. Bakırköy Eğitim ve Kariyer günlerine katılım sağlandı.

Kültür Fen Lisesi 11. Sınıf öğrencileri ‘gerçek’ bir YGS deneyimi yaşadı. 12 Mart 2017 Pazar günü yapılan YGS sınavı sıcağı sıcağına sınıflarımızda uygulandı. (15.03.2017)

Ulusal Sınavlar Koordinatörümüz Naci Halıcı YGS sonrası Kültür Fen Lisesi 12. Sınıf öğrencilerimizle sınav sorularını değerlendirdi. LYS öncesi planlanan hazırlık süreçleriyle ilgili detaylı bilgiler verdi.(15.03.2017)

 

01 Mart 2017 Çarşamba günü Kanada Waterloo Üniversitesi tarafında düzenlenen “Waterloo Pascal Contest” isimli matematik yarışmasına Kültür Anadolu Lisesi  ve Kültür Fen Lisesi’nden 30 öğrenci katılmıştır.

Kültür Lisesi ve Kültür Fen Lisesi öğrencileri bugün gerçek bir hastane ortamıyla tanıştılar. Acıbadem Üniversitesi’nin kendi öğrencileri için tasarladığı hastane simülasyonu içinde acilden ameliyathaneye, doğumhaneden laboratuvarlara kadar bir hastanenin tüm birimlerini gezdiler ve işleyişleri hakkında bilgi aldılar. Ayrıca 12. Sınıflar Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin bir dersine konuk öğrenci olarak katıldılar.

Kültür Fen Lisesi 11. Sınıf öğrencimiz Büşra Hikmet Utku en sevilen dergilerin en genç çizeri olma yolunda ilk adımlarını atıyor. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=E-Btx0Jqiqc

27,02,2017 tarihinde yapılan Bakırköy İlçesi Genç Erkekler Masa Tenisi Turnuvasında okulumuz şampiyon olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

Kültür Fen  Lisesi öğrencileri Ataköy Kültür Koleji yerleşkesinde ışık kirliliği ölçüm çalışmasını gerçekleştirdi.(23.02.2017)

Yaz Bilim Akademisi programı olan SMART PROJESİ için tanıtım toplantısı Kültür Lisesi Fen Bölüm Başkanı Seval Dikbaş tarafından 22.02.2017 tarihinde  gerçekleştirildi.

Kültür Lisesi ve Kültür Fen Lisesi hazırlık, 9. ve 10. Sınıf öğrencileri bugün 18 yaşına girmenin sosyal ve hukuki sorumlulukları konusunda bilgi aldı.

Lise  genelinde planlanan Neden 18? proje başlığı altında tüm öğrenciler, ergenliğin sonlarına denk gelen 18 yaşın psikolojik, sosyal ve yasal anlamda bireyin değişen statüsü üzerine keyifli bir sunum izledi.

Avukat Ayşegül Kölgesiz ve Kültür Fen Lisesi PDR Uzmanı Elif Kaleli  Neden 18 ? Projesinin ilk seminerinin katılımcıları oldular. Proje tüm sınıf düzeylerinde devam edecektir. (22.02.2017)

Okul Sporları İstanbul Gençler Satranç Şampiyonasında Okulmuz Takımı İstanbul 2.si olmuştur.Marmara Bölge Şampiyonasında Okul Takımımıza başarılar dileriz.

Kultur Koleji Fen Lisesi öğrencilerimizle Samsung Electronics İnovasyon merkezinde inovatif düşünce uygulamalarını inceledik. (13.02.2017)
Kültür  Koleji Öğrenci Kabul Sınavı 12 Şubat 2017 Pazar günü yoğun bir katılımla gerçekleşti. Sınava katılan öğrencilerin velilerine okul müdürlerimiz tarafından akademik program ve okul tanıtım sunumları yapıldı. Rehberlik birimimizin hazırladığı iletişimin gelişimsel dönemlerine göre farklılıkları içeren sunumlar da konferans salonumuzda anne babalar ile paylaşıldı. Kültür koleji ailesine katılmak için bugün kampüsümüzde sınava katılan tüm öğrenci ve velilerine teşekkür ederiz.
19 Eylül 2016 Pazartesi günü başlanılan 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılının 1. Dönemi, 20 Ocak 2017 Cuma günü öğrencilerimizin karnelerini almaları sonrasında yapılan Kapanış Töreni ile son buldu. 2. Dönemin başlangıcı olan 06 Şubat 2017 Pazartesi gününe kadar tüm öğrencilerimize verimli bir dinlenme süreci geçirmeleri diliyoruz.

 

Kültür Fen Lisesi Genç Kız takımımız Bakırköy İlçe maçını 2-0 kazanmıştır. Takımımıza başarılar diliyoruz (17.01.2017)

Atletizm İstanbul Şampiyonasında Gülle Atma Branşında Okulumuz öğrencilerinden Onur ÇEPNİ İstanbul 2.si olmuştur. (29.12.2016)

Özel Kültür Fen Lisesi ve Kültür Lisesi öğrencilerimiz Enka Youth Forum 2016'ya katılarak okulumuzu başarıyla temsil etmişlerdir.

Cem Karaca Kültür Merkezinde düzenlenen Yunus Emre'yi Anma Etkinliğine öğrencilerimizle katılarak büyük tasavvuf şairini andık. (26.12.2016)

24-25 Aralık 2016’da Acıbadem Üniversitesi’nde yapılan bu yıl “Argüman Fabrikası”nın düzenlediği ve seçkin okulların katıldığı Münazara Yarışmasında Kültür Fen Lisesi gösterdiği performansla biz gururlandırmış okulumuzu başarıyla temsil edip yarı finale kalmaya hak kazanmıştır.                                                                                                                      

Kültür fen Lisesi ilçe müsabakasında Florya Anadolu lisesini 2-0 yenerek yoluna devam etmektedir voleybol takımını kutlar başarılar dileriz

20 Aralık 2016 tarihinde, okulumuz öğrencileri Psk.Dr.Şennur Günay AKSOY tarafından verilen Ergenlik Krizleri seminerini ilgiyle izlediler.

Kültür Fen Lisesi öğrencileri, üniversite hazırlık çalışmaları kapsamında en çok tercih edilen yüksek öğretim kurumlarını ziyaret etmeye devam ediyor.

11. ve 12. Sınıf öğrencilerimiz Koç Üniversitesi’ne düzenlenen gezide okulun öğrencilerinden tüm bölümler hakkında bilgi aldı. (19.12.2016)

Özel Kültür Fen Lisesi öğrencileri, Nefus Nakipoğlu Zihinsel Engelliler Okulu öğrencileri ile ENGELSİZ BİRLİKTE DANS ETKİNLİĞİ düzenleyerek  paylaşımda bulundurlar. (19.12.2016)

12 Aralık 2016 tarihinde Okulumuz öğrencilerine, İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi Özge Hacıfazlıoğlu tarafından bir seminer düzenlendi. Seminerde dijital aletlerin günlük yaşantımızı ve beynimizi nasıl etkilediği üzerinde duruldu
Kültür Fen Lisesi öğrencilerimizle 08 Aralık 2016 tarihinde Türkiye İnovasyon Haftası çerçevesinde gerçekleşen etkinliklere katılanarak inovatif gelişmeler yerinde incelendi.

Kültür Fen Lisesi sosyal bilimler bölümünün organize ettiği ‘’Nükleer Enerji ve Radyasyondan Korunma  Yöntemleri" seminerinde  öğrenciler yılın teması olan çevreyle ilgili olarak  bilgi edindiler. (06.12.2016)

 

04 Aralık 2016 Pazar günü gerçekleştirilen Türkiye 19.Felsefe olimpiyatlarına öğrencilerimizden  Mazhar MUSTAFAOĞLU katılarak  Okulumuzu temsil etmiştir.

1 Aralık 2016 Perşembe günü İstanbul Kültür Üniversitesi’nden Yard.Doç.Dr. Ayşegül YELKENCİ tarafından Okulumuz Hazırlık, 9 ve 10.sınıf öğrencilerine Işık Kirliliği konusunda bir seminer gerçekleştirildi.
Kültür Okulları Genel Müdürlüğü'nce, 26 Kasım 2016 Cumartesi günü akşamı, Kültür Okulları öğretmenlerimize yönelik Polat Rönesans Otel'de Öğretmenler Günü Yemeği düzenlendi. Gecede Kurucumuz ve İstanbul Kültür Üniversitesi Onursal Başkanı Fahamettin AKINGÜÇ'ün konuşmaları sonrasında, 10, 15 ve 20. yılını dolduran öğretmenlerimize plaketleri sunulmuştur
Kültür Lisesi ve Kültür Fen Lisesi öğrencilerinin üniversite hazırlık sürecinde yurt içinde ve yurt dışında yükseköğretim olanaklarını eksiksiz öğrenebilmeleri için planlanan kariyer çalışmaları devam ediyor. 22 Kasım 2016 tarihinde İspanya UCAM Üniversitesi Dubai ofisi sorumlusu Carolina Carrilo, ALES Uluslararası Eğitim & Kariyer Hizmetleri Alper Karayama, 11. ve 12. Sınıf öğrencilerine Avrupa ve Amerika’da üniversitede eğitimi konusunda bilgi verdi.
İstanbul Kültür Üniversitesi Kariyer ve İş Dünyası Birimi Başkanı Sayın Mehtap Gülaçtı Kültür Anadolu Lisesi ve Kültür Fen Lisesi 9.10.11 sınıf öğrencilerine "SEN KİMSİN?" konulu konferans verdi. Bu konferansta öğrenciler kariyerlerini nasıl yönlendirebileceklerini öğrendiler.

Ata’mızı sonsuzluğa uğurlayışımızın 78'inci yılında, Bağımsızlık savaşımızın önderi; Laik, Demokratik, Çağdaş Cumhuriyetimizin  kurucusu ve eşsiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk'ün anısını minnet, şükran ve saygıyla selamlıyoruz.                          

İstanbul Kültür Üniversitesi Doğru Tercih Proje Koordinatörü Nur Erdem Özeren, 02 Kasım 2016 tarihinde, 12. sınıf öğrencilerimize “Meslek, Bölüm ve Üniversite Seçimi” konulu bir seminer verdi. Genç üniversite adayları kendilerini bekleyen heyecanlı üniversite süreci hakkında detaylı bilgiler aldı.

 

Öğrencilerimiz 01 Kasım 2016 tarihinde yapılan eğitimle Acil Durumlarda Güvenli Davranış Şekillerini öğrendiler.

Cumhuriyetimizin 93. yılını öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizle birlikte coşkuyla kutladık.

Bakırköy ilçesi Cumhuriyet bayramı kutlamaları kapsamında Ferit Aysan Stadı’nda yapılan törene, Okulumuzdan 44 kişilik bir öğrenci grubuyla katılınmıştır.

  • 28.10.2016 Cuma günü Kültür Koleji Fen Lisesi 9.sınıf öğrencilerimiz  Cumhuriyet Bayramı kahvaltısında güzel bir birliktelik sağladılar.

Çocuklarınız artık sadece büyümüyor aynı zamanda gelişiyor. Kendilerine ait prensipleri, mizaçları ve kararları var. Kimi zaman ebeveynlerin yaklaşımlarıyla çelişen bazen hayalci ya da anne babalara göre fazlaca ısrarcı yaklaşımları var. Ama bir gerçek var ki, çocuklarımız değişiyor. Kültür Fen Lisesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi 9. Sınıf velileriyle bu değişimi ve aile içi iletişimi konuştu. (26.10.2016)

Kültür Fen Lisesi  VELİ KONSEYİ toplantısı, Okul Müdür Vekilimiz Sayın Selin TATAROĞLU  başkanlığında velilerimizin katılımıyla 18.10.2016 tarihinde yapıldı.

14 Ekim 2016 günü 9.sınıf öğrencilerimiz ile Rahmi Koç Müzesine gittik.

2016-2017 Öğretim Yılı Kültür Fen Lisesi Öğrencilerinin deneysel  proje çalışmaları, proje danışman  öğretmenleri Gülşen Kurular denetiminde  İKÜ Kimya Laboratuvarında başlamıştır.(13.10.2016)

 

2016-2017  eğitim öğretim yılı fizik proje klubu  yarışmalara hazırlık için literatür tarama  yaparak bilimsel klup çalışmalarına başladılar

Türkiye'nin en genç uzaya çıkacak İlk Türk Astronotu Halil Kayıkçı Kültür Kolejinde...Uzaya gitmeye hak kazanan tek Türk Halil Kayıkçı, 15 dakika uzayda kalacak ve dünyayı gözlemleyip geri gelecek. 23 yaşındaki Halil Kayıkçı, NASA serüvenini Kültür Koleji öğrencileriyle paylaştı...
Öğrencilerimizin seçimleri doğrultusunda oluşturulan kulüpler için ilk Tanıtım günü 22 Eylül 2016 günü gerçekleştirildi. Tanıtımlar sırasında kulüplerin kısa filmlerini seyreden öğrencilerimiz, kulüp çalıştırıcıların kendi kulüplerine yönelik yapacakları çalışmalardan örneklere de katıldılar. Öğrenciler daha sonra yıl boyunca katılacakları sosyal etkinlikleri seçtiler.

Okul Yönetimimiz, 20 Eylül 2016 tarihinde, öğrencilerimize okul kuralları, sınıf geçme koşulları hakkında genel bir toplantı yaparak bilgiler verdi.

15 Temmuz'da Türk halkı olarak tüm dünyaya verdiğimiz büyük demokrasi dersi sınıflarımızda etkinliklerimizle işlenmiş, demokrasi şehitlerimiz saygı ve rahmetle anılmıştır.

19 Eylül 2016 Pazartesi günü Kampüs bahçesinde düzenlenen açılış töreni sonrası tüm öğrencilerimiz yeni eğitim-öğretim yılının heyecanıyla ders başı etmişlerdir

Ulusal Sınavlar Koordinatörü Sayın Naci Halıcı, 01.09.2016 tarihinde  12. Sınıf öğrenci velilerimize üniversite hazırlık programının içeriğine ait bilgilendirmelerde bulundu.