2016-2017 Öğretim Yılı

                                                                            

Yurt içi ve yurt dışı yarışmalarda ödüller alan öğrencilerimizin katıldığı Best of Kültür 2017 Ödül töreni 08 Haziran 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Tören öğrencilerimizin coşkulu anlarına sahne oldu.

 

 

Okulumuz öğrencileriyle02-05 Haziran 2017 tarihlerinde Antalya ve çevresindeki tarihi ve turistik mekanlar gezildi.

2016-2017 Öğretim yılı Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında başlatılan kampanya sonrası alınan 3 adet Akülü Tekerlekli Sandalye, 31 Mayıs 2017 tarihinde sahiplerine teslim edildi.. Kampanyamıza destek veren veli ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.
Kültür Koleji ve Kültür 2000 Koleji mezunlarının Kep Giyme Töreni, 30 Mayıs 2017 tarihinde İstanbul Kültür Üniversitesi Akıngüç Auditoriumunda oldukça duygulu anlar yaşanan bir törenle gerçekleştirildi. Üniversite yolunda ilk adımlarını atan mezunlarımıza hayatlarında başarılar diliyoruz.

13-14 ve 27 Mayıs 2017 tarihlerinde Darüşşafaka Lisesinin düzenlediği 3D Tasarım Yarışmasında “Yenilenebilir enerji ve tarım ürünleri” konusunda hazırlanan ürünle yarışmaya katılındı.

 

Atamızın Samsun’a ayak basarak milli mücadeyi başlatışının 98. Yıldönümü, 19 Mayıs 2017 tarihinde, KEV Salonu’nda yapılan coşkulu törenle kutlandı.

 

Okulumuzun 57. Kuruluş yıldönümü kapsamında Kültür Okulları öğrencilerinden oluşan Müzik Korosu, 17 Mayıs 2017 tarihinde İstanbul Kültür Üniversitesi Akıngüç Salonu’nda bir müzik şöleni gerçekleştirdi.

Okulumuz öğrencileri 2016-2017 öğretim yılında sportif faaliyetlerde İl karşılaşmaları yanısıra İlçe Şampiyonalarında birçok başarı sağladılar. İlçe müsabakalarında dereceye giren öğrencilerimiz 16 Mayıs 2017 tarihinde Ahmet Cömert Spor Salonu’nda gerçekleştirilen törende ödüllerini aldılar. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyoruz.
Gençlik Haftası etkinlikleri çerçevesinde Spor Yazarı Necati KARAKAYA’nın konuşmacı olarak katıldığı “Atatürk” konulu seminer, 15 Mayıs 2017 tarihinde  tüm öğrenci ve öğretmenlerimizin tarafından ilgiyle izlendi.
Bu yıl 21.sini kutladığımız Temel Bilimler Sergisi ve Bilim Şenliği ile Kültür Şenliği, Gösteri Merkezi Etkinlikleri, Bahçe Etkinlikleri ile öğretmen, öğrenci ve velilerimizin de katılımıyla 13 Mayıs 2017 Cumartesi günü okulumuzda gerçekleşmiştir. Kültür Koleji Bilim Merkezi’nin de açılışının yapıldığı şenlik oldukça renkli görüntülere sahne oldu.

Okulumuz öğrencileriyle camın büyüleyici dünyasını keşfetmek üzere 12 Mayıs 2017 tarihinde, Beykoz Cam Ocağı'na gidildi.

 

Okulumuz Hazırlık sınıfı öğrencileri 9 Mayıs 2017 tarihinde Beylerbeyi Sarayını gezdiler.

08 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilen Bakırköy İlçe Tenis Şampiyonasında Genç Erkekler branşında Görkem İncerede 1., bayanlarda Cemre Bilge Devecioğlu ise 3. olmuştur.
Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

 

Okulumuz öğrencileri 04 Mayıs 2017 tarihinde Bakırköy 1. Robotik ve Kodlama Festivalini gezdiler.

03 Mayıs 2017 tarihinde Bakırköy Toplum Sağlığı Merkezi yetkililerince  "Akılcı İlaç Kullanımı" semineri düzenlendi. Semineri Hazırlık ve 9. sınıf öğrencileri izledi.
Okulumuz öğrencilerimizden Hami Uğur KAMBUROĞLU Bakırköy İlçe yüzme yarışmalarında 50 metre sırtüstü branşında İLÇE BİRİNCİSİ, 50 metre kurbağalama branşında İLÇE BİRİNCİSİ, Aytuğ KARGI ise 50 metre kelebekleme branşında İLÇE İKİNCİSİ olmuştur. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.
02 Mayıs 2017 tarihinde, Kültür Lisesi Liselerarası Dans Festivalinin 13.'sü gerçekleştirildi. Her yıl Dünya Dans Günü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen festivale,  pek çok öğrenci, sanatın evrenselliği içinde eğlenmek amacıyla bir araya geliyor. Festivalde katılan 14 ayrı grubun dans gösterisinde eğlenceli ve hareketli saatler yaşandı.

Okulumuz  öğrencileri 25 Nisan 2017 tarihinde Servet-i Fünun Dönemi’ni ve sanatçılarını daha yakından tanımak için dönemin önemli sanatçısı Tevfik Fikret’in Aşiyan’daki evini ziyaret etti.

Okulumuz öğrenci ve velileriyle, 20 Nisan 2017 tarihinde, Darülaceze’deki kimsesiz büyüklerimiz ziyaret edildi.

 

Üniversite ve Meslek tanıtımları kapsamında 19 Nisan 2017 tarihinde Özyeğin Üniversitesine gidildi.

 

Okulumuz 10. sınıf öğrencileri, 18 Nisan 2017 tarihinde Kültür 2000 Koleji’nde düzenlenen 8. Kariyer ve Eğitim Fuarı’na katıldılar.

14 Nisan 2017 tarihinde Kültür Lisesi ve Kültür Fen Lisesi öğrencileri "Profesyoneller Aramizda" etkinliği çerçevesinde  Elektrik-Elektronik Mühendisliği mesleğini tanıdılar. Koç Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Kablosuz Ağlar Laboratuvarı Eğitim ve Araştırma Asistani Elif Dilek SALIK,  mesleğin önemini, zorluklarını ve güzel yanlarını örnekler vererek anlattı.

 

Dünya Sanat günü, 14 Nisan 2017 tarihinde Okulumuzda gerçekleştirilen bir dizi etkinlikle kutlandı.

 

Okulumuz öğrencileri 12 Nisan 2017 tarihinde Galata Mevlevihanesi ve Galata Kulesini gezdiler ve Divan Edebiyatı son büyük şairi Şeyh Galip’in yaşamı, eserleriyle ilgili bilgiler edindiler.

12 Nisan 2017 tarihinde okulumuz  öğrencileri Sağlıklı Yaşam Günleri-2 seminerine katıldılar. Seminerde Acıbadem Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr.Demet DEMİRCİOĞLU tarafından “Duruş Bozuklukları, Egzersiz Bilimi ve Fitness hakkında doğru bilinen yanlışlar” konusu anlatıldı.
Kültür Anadolu Lisesi 2017 Mezunlarımız, 11 Nisan 2017 tarihinde Kültür Koleji Mezunlar Derneği'ne üye oldular. Mezunlarımız için düzenlenen üyelik kartları, Mezunlar Derneğinin düzenlediği kutlama partisinde kendilerine takdim edildi.
Veli-Öğretmen-Öğrenci işbirliğinin sağlanmasıyla sağlam temeller üzerine oturan  eğitim sistemimizin güçlenmesi amacıyla 09 Nisan 2017 Pazar günü Genel Veli-Öğretmen görüşmelerimizi gerçekleştirdik. İlgili günde öğrencilerimizin ara karnesi de velilerimize takdim edildi.

Okulumuz öğrencisi Ali KELEŞ, 01-02 Nisan 2017 tarihinde Çanakkale’de gerçekleştirilen Grup Grekomen Güreş müsabakalarına katılarak okulumuzu temsil etmiştir.

31 Mart 2017 tarihinde okulumuz  öğrencileri Sağlıklı Yaşam Günleri-1 seminerine katıldılar. Seminerde Acıbadem Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Murat ÖZIŞIK tarafından “Sigara ve Sağlığımıza Zararları” konusu anlatıldı.
Alman Kültür Merkezinden (GOETHE)’den  gelen yabancı yetkililer ile “Das Autobahn –Spiel “ etkinliğini Hazırlık sınıfları ile gerçekleştirdik. Öğrenciler istasyonlarda Alman kültürüne ait yemeklerini, müziğini, markalarını, ünlülerini, şehirlerini eğlenerek öğrenme fırsatı yakaladılar. Gruplar halinde rakiplerinden önce istasyon çalışmalarını tamamlayıp elde ettikleri ipuçları ile Davinci’nin kodunu çözmeye çalışıp gerekli puanlarını tamamlamak için çaba sarfettiler.
24 Mart 2017 tarihinde  10 ve 11. Sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Rehberlik etkinliğinde “ŞİDDETE NOKTA KOY!” isimli çalışma gerçekleştirildi. Şiddet konusunda farkındalık yaratan etkinlik öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi.
23-24 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirilen İstanbul Okul Sporları Genç Erkek Atletizm yarışmalarında Okulumuz öğrencisi Eren GÜRE, 110 metre engelli yarışında İstanbul 3.sü olmuştur. Öğrencimizi ve öğretmenlerimizi kutlarız.
Kültür Koleji Anadolu Lisesi öğrencisi Emir TÖRÜ, 20-21 Mart 2017 tarihinde Kocaeli’de yapılan Genç Erkek Eskrim Flore branşında Türkiye İkincisi olmuştur. Öğrenci ve öğretmenlerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

 

23 Mart 2017 tarihinde Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen 3. Bakırköy Eğitim ve Kariyer günlerine katılındı.

Okulumuz öğrencisi Hami Uğur KAMBUROĞLU, 21 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirilen Okul Sporları Genç Erkekler Atletizm Şampiyonasında “Gülle Atma” branşında İstanbul 5.si olmuştur. Öğrencimizi ve öğretmenlerimizi kutluyoruz.

Dünya Şiir Günü etkinlikleri çerçevesinde 21 Mart 2017 tarihinde Okulumuz KEV Salonunda Şiir dinletisi gerçekleştirildi.

Genç Erkek Basketbol takımımız 21 Mart 2017 tarihinde ilk maçını Bakırköy İmam Hatip Lisesi ile gerçekleştirmiş ve galip olmuştur. Takımımıza başarılar diliyoruz.

Kültür Anadolu Lisesi ve Kültür Fen Lisesi öğrencilerinin eserlerinden oluşan ve 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü etkinlikleri kapsamında açılan Görsel Sanatlar Bölümü Sergisi, 17-24 Mart 2017 tarihleri arasında sanatseverlerin ziyaretine açıldı.
18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz  Zaferi'nin 102. yıldönümünü, Okul Müdürümüzün konuşması, "Çanakkale" adlı drama gösterisi sonrası söz korosu ve türküler ile son bulmuştur.

 

Dünya Pi Günü, 14 Mart 2017  tarihinde, öğrencilerimizin hazırladığı ve KEV salonumuzda sergilenen bir program ile kutlandı.

Kültür Lisesi öğrencileri 2017-YGS kampını tamamladı. 10 Mart 2017 tarihinde biraraya gelen son sınıf öğrenci ve öğretmenlerimiz sınava girecek öğrencilerimize motivasyon sağladılar.Tüm öğrencilerimize 2017 Yükseköğretime Giriş Sınavında başarılar diler, bu süreçte emeği geçen tüm öğretmenlerimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.
İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) koleksiyonunda bulunan ve  Cumhuriyet döneminin ilk yıllarından günümüze, birçok kadın sanatçının imzasını taşıyan eserlerin yer aldığı “Kadın Sanatçılar’ adlı karma sergiyi 08 Mart 2017 tarihinde Okulumuz öğrencileriyle gezdik.
İletişim çağında Kültür Eğitim Kurumları olarak çok önemsediğimiz “Radyo Kültür” programları öğrencilerimizin yaratıcı yaklaşımları ve özverili çabaları ile son derece zengin içerikle devam etmektedir. 7 Mart 2017 tarihinde bu sürece destek veren öğrencilerimize KEV’de düzenlenen bir törenle başarı belgeleri verilmiştir.
Kültür Eğitim Kurumlarında bu yıl üçüncüsü gerçekleşen ve kurucumuz Fahamettin AKINGÜÇ adıyla özdeşleşen “Fahamettin Akıngüç Matematik Yarışması”nda dereceye giren öğrencilerimiz ödüllerini 7 Mart 2017 tarihinde KEV’de düzenlenen bir törenle aldılar.
Okulumuz öğrencilerine, sınav kaygısını gidermek, moral ve motivasyon amacı ile Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesi prova yapıldı. Bu yıl ilk kez uygulanan saat 09.45’te salonda olma kuralı da atlanmadı. Gerçek bir sınav atmosferinde kendilerini test eden öğrencilerimiz 12 Mart 2017 Pazar günü yapılacak sınav için büyük bir deneyim kazandılar. Tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar dileriz.

03 Mart 2017 tarihinde Okulumuz öğrencilerine Habitat Derneğinden Esra Açıkdeniz tarafından "Sosyal Medya Okuryazarlığı" hakkında bir konferans düzenlendi.
Konferans öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi.

Kültür Lisesi 9. Sınıf öğrencileri 01 Mart 2017 tarihinde Kanada Waterloo Üniversitesi tarafından düzenlenen Waterloo Pascal Contest Matematik Yarışmasına katıldılar

 

Okulumuz öğrencileriyle 28 Şubat 2017 tarihinde, İstanbul Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumu’nda sergilenen “Alamut” adlı tiyatro oyunu  izlendi.

28 Şubat 2017 tarihinde Okulumuz 9-10-11. sınıf öğrencilerine Kültür Üniversitesi Eğitim Koordinatörü Yavuz İlker BALDAN tarafından “Son Değişiklikleriyle ÖSYS Sistemi” konulu bir seminer verildi.

27 Şubat 2017 tarihinde gerçekleştirilen Bakırköy İlçesi Genç Erkek Masa Tenisi turnuvasında okulumuz şampiyon oldu. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz
27 Şubat 2017  tarihinde Kültür Lisesi öğrencileri Acıbadem Üniversitesi tanıtım gezisine katıldılar. Bu tanıtımda Tıp alanındaki genel bilgilerin yanında uygulamalı simülasyon merkezi hakkında bilgiler aktarıldı. Kampüs turu ile gezi sonlandırıldı.
Okulumuz öğrencileri yaptıkları bir projeye veri toplama amaçlı olarak 23-24 Şubat 2017 tarihlerinde Ataköy Kültür Koleji yerleşkesinde ışık kirliliği ölçümü gerçekleştirdiler.

Okulumuz hazırlık, 9. ve 10. Sınıf öğrencileri 22 Şubat 2017 tarihinde 18 yaşına girmenin sosyal ve hukuki sorumlulukları konusunda bilgi aldı.
Lise  genelinde planlanan Neden 18? proje başlığı altında tüm öğrenciler, ergenliğin sonlarına denk gelen 18 yaşın psikolojik, sosyal ve yasal anlamda bireyin değişen statüsü üzerine keyifli bir sunum izledi.
Avukat Ayşegül Kölgesiz ve Kültür Fen Lisesi PDR Uzmanı Elif Kaleli  Neden 18? Projesinin ilk seminerinin katılımcıları oldular. Proje tüm sınıf düzeylerinde devam edecektir.

 

22 Şubat 2017 tarihinde Okulumuz 12. Sınıf öğrenci velilerine YGS öncesi genel durum ve sınava hazırlık konularını içeren Genel Veli-Öğretmen toplantısı gerçekleştirildi.

 

Yaz Bilim Akademisi programı olan SMART PROJESİ için tanıtım toplantısı Kültür Lisesi Fen Bölüm Başkanı Seval Dikbaş tarafından 22.02.2017 tarihinde  gerçekleştirildi.

 

 

Okulumuz 12.sinif öğrencileri, 20 Şubat 2017 tarihinde YGS oncesi motivasyon kahvaltisinda biraraya geldiler.

20-21 Şubat 2017 tarihinde yapılan Okul Sporları İstanbul Gençler Satranç Şampiyonasında Okulumuz Takımı İstanbul 2.si olmuştur. Marmara Bölge Şampiyonasına katılacak takımımıza başarılar dileriz.
16 Şubat 2017 tarihinde, İKÜ Kariyer Etkinlikleri kapsamında Tiyatro Sanatçısı Murat OVALI’nın “Sussak da Gevezeyiz” adlı iletişim becerileri seminerine Kültür Anadolu Lisesi 10. Sınıf öğrencileri ile katılım gerçekleştirilmiştir.
Kültür  Koleji Öğrenci Kabul Sınavı 12 Şubat 2017 Pazar günü yoğun bir katılımla gerçekleşti. Sınava katılan öğrencilerin velilerine okul müdürlerimiz tarafından akademik program ve okul tanıtım sunumları yapıldı. Rehberlik birimimizin hazırladığı iletişimin gelişimsel dönemlerine göre farklılıkları içeren sunumlar da konferans salonumuzda anne babalar ile paylaşıldı. Kültür koleji ailesine katılmak için kampüsümüzde sınava katılan tüm öğrenci ve velilerine teşekkür ederiz.

 

Okulumuz öğrencilerinden Emir TÖRÜ, İstanbul Eskrim Genç Erkekler Şampiyonasında 5. olarak Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanmıştır. Öğrencimizi ve öğretmenlerimizi kutluyoruz.

04 Şubat 2017 tarihinde okulumuz Robotic Kulübü öğrencileriyle Yeditepe Üniversitesi’nce düzenlenen FLL İstanbul Turnuvalarına katılındı.

19 Eylül 2016 Pazartesi günü başlanılan 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılının 1. Dönemi, 20 Ocak 2017 Cuma günü öğrencilerimizin karnelerini almaları sonrasında yapılan Kapanış Töreni ile son buldu. 2. Dönemin başlangıcı olan 06 Şubat 2017 Pazartesi gününe kadar tüm öğrencilerimize verimli bir dinlenme süreci geçirmeleri diliyoruz.

Okulumuz öğrencilerimizden Ali KELEŞ, İstanbul Genç Erkek Güreş Şampiyonasında ÜÇÜNCÜLÜK almıştır.
Öğrencimizi ve emeği geçen öğretmenlerimizi kutlar, Türkiye elemelerinde başarılar dileriz.

17 Ocak 2017 tarihinde İKÜ Kültürlü Meslek Akademisi Kültür Lisesi ve Kültür Fen Lisesi öğrencilerini ağırladı. Farklı puan türlerinden seçebilecekleri bölümlerin derslerine giren öğrenciler, üniversite ortamında ilk akademik deneyimlerini yaşadılar.

Özel Kültür Anadolu Lisesi öğrencilerinden Hami Uğur KAMBUROĞLU, İstanbul Salon Atletizm Şampiyonası Genç Erkekler Gülle Atma Branşında İstanbul İKİNCİSİ olmuştur. Öğrencimizi ve emeği geçen öğretmenlerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

 

Kültür Okulları yönetici, öğretmen ve çalışanlarının katılımıyla 2017’ye merhaba dendi. Yeni yılın okulumuza, öğrencilerimize başarılar getirmesini diliyoruz.

 

Üniversite ve Meslek tanıtımları kapsamında 27 Aralık 2016 tarihinde Bilgi Üniversitesine gidildi.

 

26 Aralık 2016 tarihinde Cem Karaca Kültür Merkezinde düzenlenen Yunus Emre'yi Anma Etkinliğine öğrencilerimizle katılarak büyük tasavvuf şairini andık.

Okulumuz Münazara Kulübü öğrencileri, 24-25 Aralık 2016 tarihlerinde arasında Acıbadem Üniversitesi'nin düzenlediği Münazara Turnuvası'na katılarak Okulumuzu temsil ettiler.

20 Aralık 2016 tarihinde, okulumuz öğrencileri Psk.Dr.Şennur Günay AKSOY tarafından verilen Ergenlik Krizleri seminerini ilgiyle izlediler.

Okulumuz Dans Grubu öğrencileri sosyal sorumluluk projesi kapsamında Nefuz Nakipoğlu Eğitim Uygulama Okulu öğrencileriyle ortaklaşa Ritim ve Dans Atölyesi Çalışması başlattılar. Çalışmalar 1. dönemin sonuna kadar devam edecektir.
12 Aralık 2016 tarihinde Okulumuz öğrencilerine, İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi Özge Hacıfazlıoğlu tarafından bir seminer düzenlendi. Seminerde dijital aletlerin günlük yaşantımızı ve beynimizi nasıl etkilediği üzerinde duruldu.

 

Okulumuz öğrencileri 11-14 Aralık tarihleri arasında Enka Okullarında gerçekleşen Avrupa Gençlik Forumunda okulumuzu başarı İle temsil edip ülke ve dünya sorunlarına çare bulmaya çalışmışlardır.

Kültür Anadolu Lisesi öğrencilerimizle 08 Aralık 2016 tarihinde Türkiye İnovasyon Haftası çerçevesinde gerçekleşen etkinliklere katılanarak inovatif gelişmeler yerinde incelendi.

 

Okulumuz öğrencileri, 06 Aralık 2016 tarihinde, Türkiye Atom Enerjisi Nükleer Araştırma ve Eğitim Merkezi Uzmanlarından “Nükleer Enerji ve Radyasyon” eğitimi aldılar.

 

Okulumuz Onur Kurulu öğrencileri ve Veli Konseyi üyeleri, 05 Aralık 2016 Pazartesi günü, Bakırköy Şefkatevi sakinlerini ziyaret etti.

Veli-Öğretmen-Öğrenci işbirliğinin sağlanmasıyla sağlam temeller üzerine oturan  eğitim sistemimizin güçlenmesi amacıyla 04 Aralık 2016 Pazar günü Genel Veli-Öğretmen görüşmelerimizi gerçekleştirdik. İlgili günde öğrencilerimizin ara karnesi de velilerimize takdim edildi.

 

04 Aralık 2016 Pazar günü, Öğrencilerinden Zeynep Begüm KESKİN, Türkiye 19. Felsefe Olimpiyatlarına katılarak Okulumuzu temsil etti.

1 Aralık 2016 Perşembe günü İstanbul Kültür Üniversitesi’nden Yard.Doç.Dr. Ayşegül YELKENCİ tarafından Okulumuz Hazırlık, 9 ve 10.sınıf öğrencilerine Işık Kirliliği konusunda bir seminer gerçekleştirildi.

İstanbul Kültür Üniversitesi Ön Kuluçka Merkezi ile ortaklaşa yapılan inovasyon çalışmaları kapsamında Hazırlık, 9 ve 10. sınıflarımız, 29 Kasım 2016 tarihinde, “Girişimcilik ve Start-up olmak” üzerine etkileşimli bir seminere katıldılar. Bu çalışma bir sorundan ya da ihtiyaçtan yola çıkarak yeni fikirler oluşturmayı hedefliyordu. Doç.Dr.Sinan ALÇIN başkanlığında Doç.Dr.Özge ÇELİK ve genç girişimci arkadaşlarımıza bu çalışmadan dolayı teşekkür ediyoruz.

Okulumuz Veli konseyi üyeleri, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenlerimizi ziyaret ederek günlerini kutladılar.

Kültür Okulları Genel Müdürlüğü'nce, 26 Kasım 2016 Cumartesi günü akşamı, Kültür Okulları öğretmenlerimize yönelik Polat Rönesans Otel'de Öğretmenler Günü Yemeği düzenlendi. Gecede Kurucumuz ve İstanbul Kültür Üniversitesi Onursal Başkanı Fahamettin AKINGÜÇ'ün konuşmaları sonrasında, 10, 15 ve 20. yılını dolduran öğretmenlerimize plaketleri sunulmuştur.
Kültür Lisesi ve Kültür Fen Lisesi öğrencilerinin üniversite hazırlık sürecinde yurt içinde ve yurt dışında yükseköğretim olanaklarını eksiksiz öğrenebilmeleri için planlanan kariyer çalışmaları devam ediyor. 22 Kasım 2016 tarihinde İspanya UCAM Üniversitesi Dubai ofisi sorumlusu Carolina Carrilo, ALES Uluslararası Eğitim & Kariyer Hizmetleri Alper Karayama, 11. ve 12. Sınıf öğrencilerine Avrupa ve Amerika’da üniversitede eğitimi konusunda bilgi verdi.
İstanbul Kültür Üniversitesi Kariyer ve İş Dünyası Birimi Başkanı Sayın Mehtap Gülaçtı Kültür Anadolu Lisesi ve Kültür Fen Lisesi 9.10.11 sınıf öğrencilerine "SEN KİMSİN?" konulu konferans verdi. Bu konferansta öğrenciler kariyerlerini nasıl yönlendirebileceklerini öğrendiler.

 

Atamızın aramızdan ayrılışının 78. yıldönümü KEV Salonu'nda yapılan Anma Töreni ile gerçekleştirildi.  Yapılan törene katılan veli, öğrenci ve çalışanlarımız duygusal anlar yaşadı.

 

 

09 Kasım 2016 tarihinde 10.sınıf öğrencilerimiz ile Rahmi Koç Müzesi gezildi.

Atatürk Haftası etkinlikleri çerçevesinde "Atatürk" konulu Sınıflararası Pano Yarışması 4 Kasım 2016 Cuma günü, oluşturulan değerlendirme kurulu tarafından tüm panolar incelenerek Hazırlık B, 10 B ve 11 C sınıflarının panoları birinci seçilmiştir.
Öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.
Okulumuzun Veli Konseyi, 08 Kasım 2016 günü ilk toplantısını gerçekleştirdi. Yapılan toplantıda okulun işleyişi ve kurallar hakkında bilgiler verildi. Bir sonraki toplantı için tarih belirlenerek toplantı sonlandırıldı.
İstanbul Kültür Üniversitesi Doğru Tercih Proje Koordinatörü Nur Erdem Özeren, 02 Kasım 2016 tarihinde, 12. sınıf öğrencilerimize “Meslek, Bölüm ve Üniversite Seçimi” konulu bir seminer verdi. Genç üniversite adayları kendilerini bekleyen heyecanlı üniversite süreci hakkında detaylı bilgiler aldı.

 

Öğrencilerimiz 01 Kasım 2016 tarihinde yapılan eğitimle Acil Durumlarda Güvenli Davranış Şekillerini öğrendiler.

 

Cumhuriyetimizin 93. yılını öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizle birlikte coşkuyla kutladık.

 

Bakırköy ilçesi Cumhuriyet bayramı kutlamaları kapsamında Ferit Aysan Stadı’nda yapılan törene, Okulumuzdan 44 kişilik bir öğrenci grubuyla katılınmıştır.

Kültür Lisesi Onur Kurulu, 2016 – 2017 eğitim yılı çalışmalarına 18 Ekim 2016 tarihinde yaptıkları tanışma toplantısıyla başladı. Sene içerisinde yapılacak etkinlikler planlandı, kararlar alındı. Onur kurulu üyelerimize çalışmalarında başarılar diliyoruz.

 

2016-2017 Öğretim Yılı Öğrenci Meclis Başkanlığı seçimleri 12 Ekim 2016 tarihinde gerçekleştirildi. Yapılan oy sayımı sonrası 11. sınıflardan aday olan Onur DİKBAŞ Öğrenci Meclis Başkanlığını kazandı. Öğrencimize çalışmalarında başarılar diliyoruz

05 Ekim 2016 tarihinde Okulumuz 11. sınıf velilerine  yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Müdür Yardımcılarımızın okulumuzun kuralları ve  genel işleyişi hakkında bilgi vermeleri sonrasında,   Ulusal Sınavlar Koordinatörü Naci Halıcı üniversite hazırlık programının içeriğine ait bilgilendirmelerde bulundu.
Türkiye'nin en genç uzaya çıkacak İlk Türk Astronotu Halil Kayıkçı 05 Ekim 2016 tarihinde öğrencilerimizle buluştu. Uzaya gitmeye hak kazanan tek Türk Halil Kayıkçı, 15 dakika uzayda kalacak ve dünyayı gözlemleyip geri gelecek. 23 yaşındaki Halil Kayıkçı, NASA serüvenini Kültür Koleji öğrencileriyle paylaştı.
Okulumuz 9. sınıf öğrencilerinin oryantasyonunun sağlanması amacıyla 04 Ekim 2016 tarihinde Bakırköy Kültür Koleji Mezunlar Derneği'ne bir gezi düzenlenmiştir. Gezi ilk sınavlar öncesinde öğrencilerimizin motivasyonlarına yararlı olmuştur.
Okulumuz Hazırlık sınıfı öğrencilerinin oryantasyonunun sağlanması amacıyla 30 Eylül 2016 tarihinde Bakırköy Kültür Koleji Mezunlar Derneği'ne bir gezi düzenlenmiştir. Gezi ilk sınavlar öncesinde öğrencilerimizin motivasyonlarına yararlı olmuştur.
28 Eylül 2016 tarihinde Okulumuz 10. sınıf velilerine  yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Müdür Yardımcılarımızın okulumuzun kuralları ve  genel işleyişi hakkında bilgi vermeleri sonrasında,  Ortaöğretim Kurumları yönetmeliği değişiklikleri anlatıldı. 

 

Kültür Koleji öğrencileri 29 Eylül 2016 tarihinde Maker Day Avrupa Bilim ve eğlence gününü birçok etkinlikle kutladılar.

 

27 Eylül 2016 tarihinde Okulumuz 9. sınıf velilerine  yönelik bir tanışma ve .bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Müdür Yardımcılarımızın okulumuzun kuralları ve  genel işleyişi hakkında bilgi vermeleri sonrasında,  Ortaöğretim Kurumları yönetmeliği değişiklikleri anlatıldı. 
Okulumuza bu yıl gelen Hazırlık  sınıfı öğrencilerimizin velilerine yönelik olarak 26 Eylül 2016 tarihinde  bir tanışma toplantısı düzenlendi. Müdür Yardımcımızın okulumuzun kuralları ve  genel işleyişi hakkında bilgi vermesi sonrasında, öğretmenlerimizin ve velilerimizin iç içe olabileceği küçük bir kokteylle birlikte sonlandırıldı.

Öğrencilerimizin seçimleri doğrultusunda oluşturulan kulüpler için ilk Tanıtım günü 22 Eylül 2016 günü gerçekleştirildi. Tanıtımlar sırasında kulüplerin kısa filmlerini seyreden öğrencilerimiz, kulüp çalıştırıcıların kendi kulüplerine yönelik yapacakları çalışmalardan örneklere de katıldılar. Öğrenciler daha sonra yıl boyunca katılacakları sosyal etkinlikleri seçtiler.     

Okul Yönetimimiz, 20 Eylül 2016 tarihinde, öğrencilerimize okul kuralları, sınıf geçme koşulları hakkında genel bir toplantı yaparak bilgiler verdi.

 

15 Temmuz'da Türk halkı olarak tüm dünyaya verdiğimiz büyük demokrasi dersi sınıflarımızda etkinliklerimizle işlenmiş, demokrasi şehitlerimiz saygı ve rahmetle anılmıştır.

 

19 Eylül 2016 Pazartesi günü Kampüs bahçesinde düzenlenen açılış töreni sonrası tüm öğrencilerimiz yeni eğitim-öğretim yılının heyecanıyla ders başı etmişlerdir.

 

Ulusal Sınavlar Koordinatörü Naci Halıcı, 08 Eylül 2016 tarihinde 12. Sınıf öğrenci velilerimize üniversite hazırlık programının içeriğine ait bilgilendirmelerde bulundu