Etkinlikler 2018-2019

İstanbul Okul Sporları Atletizm Yarışmalarında  Yüksek Atlama  İstanbul Şampiyonu  Ali Eren ÜNLÜ 1.85 cm atlayarak İstanbul barajını geçerek Marmara Bölge şampiyonasına katılmaya hak kazanmıştır.
İstanbul Okul Sporları Atletizm Yarışmalarında Gülle Atma İstanbul Şampiyonu olan öğrencimiz Onur ÇEPNİ'yi kutluyoruz. Dokuz kişiden oluşan Atletizm takımımız müsabakaları 5.sırada tamamlamıştır.
ZÜLFÜ Livaneli, Kültür Koleji ve Kültür Koleji Fen Lisesi’nin birlikte düzenlediği söyleşiye katıldı. Fen lisesi öğrencilerine yaşam ve deneyimleri hakkında konuşan Livaneli, ardından gençlerin sorularını yanıtladı.
Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü kadınların ve kız çocuklarının bilim alanındaki çalışmalara tam ve eşit şartlarda katılmalarının sağlanması ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin güçlendirilmesi amaçlanarak çeşitli yerlerde düzenleniyor. Birleşmiş Milletlerin “Uluslararası Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü” (International Day of Women and Girls in Science) ve “Uluslararası Astronomi Birliği’nin “Astronomi’de Kadınlar ve Kız Çocukları Günü” (IAU Women and Girls in Astronomy Day) kadınların ve kız çocuklarının bilim alanındaki çalışmalara tam ve eşit şartlarda katılmalarının sağlanması ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin güçlendirilmesi amaçlanarak 11 Şubat tarihinde çeşitli yerlerde düzenleniyor. İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Aysegul F. Yelkenci “Astronomide Kadınlar” ve  Nautilus Keşif Programı’ndan Hidrobiyolog Suna Tüzün “Derinleri Keşfetmek: E/V Nautilus” başlıklı konferansına Kültür Koleji Fen Lisesi ve Kültür Koleji Anadolu Lisesi öğrencileri katılım sağlamıştır.
Gençlik pazarlaması konusunda uzman olan Youth Holding CEO’su Emrah Kaya bugün Kültür Koleji Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi öğrencilerimizle geleceğe dair sohbet etti.

Kültür Koleji Fen  Lisesi öğrencileri Acıbadem Üniversitesini  ziyaret ederek üniversite ortamını gözlemleyip, meslekler, hedef bölümleri hakkında akademisyen ve üniversite öğrencilerinden detaylı olarak bilgi edindiler , kampüs ziyareti ile motivasyonlarını artırdılar

Kültür Koleji Fen Lisesi 11. Sınıf öğrencileri “Fare Kapanı Araba Yarışması” ile enerji dönüşümlerini uygulama fırsatı buluyor. Birbirinden güzel tasarımlar ve çalışma prensipleri için tüm öğrencilerimizi tebrik ederiz.
Doğanın dili olan Uygulamalı bilimlerin temelini oluşturan Matematik biliminin sevdirilmesi, özendirilmesi ve Okulumuzda Matematik kültürünün yaygınlaştırılması
Amacıyla her yıl Fahamettin Akıngüç Matematik yarışması yapılmaktadır. Amacımız Öğrencilerimizin Matematiğe olan ilgisini arttırmak ve farklı Matematik sorularını çözerek analitik düşünme becerilerini geliştirmektir
Waterloo Üniversitesi "2018 Canadian Senior and Intermediate Mathematics Contest" 8486 kişinin katıldığı matematik yarışmasında Dünya 6.sı olarak 40 başarı sertifikasından 14'ünü almaya hak kazanmıştır.
Kültür Koleji Fen Lisesi öğrencilerimiz Nobel Barış Ödüllerini Oslo’dan canlı yayında izlediler.
Kültür Koleji Fen Lisesi veli konseyimizin “Kanser Kaderimiz Değildir.” projesi çalışmaları devam ediyor.
Kültür Koleji Fen Lisesi öğrencilerimize Evreka Ön Kuluçka Merkezi çağrısına başvuruları için teşekkür ediyor, projelerinin hayata geçişinde başarılar diliyoruz.
Kültür Koleji Fen Lisesi öğrencileri Rehberlik Birimi tarafından düzenlenen  Kültür Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Klinik Psikolog Gökçe Ceran Yıldırım ile Sınav Kaygısı ve Başarı seminerine katılarak  üniversite sınavına hazırlık süreçlerine psikolojik olarak da güçlenerek hazırlanmaya devam ediyorlar.
Basketbol Genç Erkek Takımı Okul Sporları İstanbul Şampiyonasında Oynadığı Üç Maçı Kazanarak Grup Finali Oynamıştır. Gurubunu 2.sırada Tamamlamıştır.
Atatürk ve Cumhuriyet haftası etkinlikleri Kapsamında Kültür Koleji Fen Lisesi 11.Sınıf öğrencileri Atatürk'un Fen Eğitimine verdiği önemi vurgulayan sunumlarını 9.Sınıf öğrencileri ile paylaştılar.
10 Kasım Atatürk’ü Anma haftası kapsamında Kültür Koleji Fen Lisesi Matematik Bölümü, 10.sınıf öğrencilerimizle beraber Atatürk’ün Matematiğe verdiği önemi , Matematik sevgisini ve kendisinin yazmış olduğu Geometri kitabını konuştular. Öğrencilerimiz hazırlamış oldukları sunumlarla Atatürk’ün Matematiğe olan katkılarını en güzel şekilde anlattılar.
10 Kasım Atatürk'ü Anma Etkinlikleri kapsamında yapılan, Atatürk Kupası Kız Voleybol Takımı Maçları Kültür Koleji Fen Lisesi ve Kültür Koleji Anadolu Lisesi arasında yapıldı.
Kültür Koleji ve Kültür2000 Koleji, bugün "Dünyada ve Türkiye'de" Uydu Teknolojileri Konferansına ev sahipliği yaptı. TÜBİTAK Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Lokman Kuzu’nun konuşmacı olarak katıldığı konferansa yoğun katılım gösterildi. Konferans ardından Doç.Dr.Lokman Kuzu, öğrencilerimizin sorularını yanıtladı
TÜYAP Uluslararası İstanbul 37.Kitap Fuarına 14 Kasım 2018 tarihinde 12. Sınıf öğrencilerimizle katıldık. Yayınevleri ile okuyucuyu buluşturma noktasında önemli bir görev üstlenen kitap fuarı öğrencimizin kültürel ve sosyal gelişimine de önemli katkılar sağlamaktadır. Ana Dil Bölümünün düzenlediği gezi öğrencilerimiz için son derece faydalı olmuş ve sınav öncesi yeni yayınları da alma şansı bulan öğrencilerimizi motive etmiştir.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 80. yılında minnet, saygı ve özlemle andık. 10 Kasım Atatürk'ü Anma Töreni okul bahçesinde Atatürk büstüne çiçeklerin konması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.
Kültür Koleji Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi rehberlik biriminin organizasyonunda Hazırlık 9-10. sınıf öğrencilerine; İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nden Komiser Özgür Zobar tarafından bir seminer düzenlendi. Seminerde, bağımlılığın gençlerin yaşamlarına olan olumsuz etkileri, onları bekleyen tehlikeler, yasal süreçler ve bu konuda alınması gereken önlemler konularında bilgiler aktarıldı
Kültür Koleji Fen Lisesi 9. Sınıf Öğrencileri Rahmi Koç Endüstri ve Sanayi Müzesi Enerji Atölyesinde yenilenebilir ve yenilemeyen enerji kaynaklarını keşfedip; günlük hayatta iklim değişiklikleri için nasıl önlemler alabileceklerini öğrendiler
Kültür Koleji Fen Lisesi 9. Sınıf Öğrencileri Rahmi Koç Endüstri ve Sanayi Müzesinde Eğitimde.
Klorofil ekstraksiyon atölye çalismasi ile ogrencilerimiz canlilarda enerji dönüşümünü  bitkilerdeki pigment çeşitlerini, pigmentlerin canlilar icin önemini  ve kazanimlarini yaşayarak öğrendiler
2018-2019  10 Kasım  Atatürk’ü anma etkinlikleri Atatürk  kupası  basketbol maçı Kültür Fen Lisesi ve Kültür Anadolu Lisesi  arasında yapılmıştır.
Kültür Koleji Fen Lisesi 9.sınıf öğrencilerimiz “Atatürk’ü Anma” etkinlikleri kapsamında tarih derslerinde “1919’ dan 1923’ e Demokrasi…” paylaşımlarında.
İstanbul üniversitesi Matematik Bölümü mezunu Pelin Baykan aynı zamanda ‘’Anlatan Eller’’ adlı Sosyal girişimin kurucusudur. Anlatan Eller projesi TİD (Türk İşaret Dili) işitme engelli- sağır topluma eğitim veren bir sosyal girişimdir. Bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla öğrencilerimizle bir atölye çalışması gerçekleştirilmiştir. 9. Sınıf öğrencilerimizin katıldığı ve KEV de gerçekleşen sunum büyük bir ilgiyle izlenerek hedeflenen farkındalık atmosferi yaratılmıştır.
2017- 2018 öğretim yılında “Kanser Kaderimiz Değildir” başlıklı sosyal sorumluluk projesi kapsamında yapımına katkıda bulunduğumuz İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Kan Transfüzyon Laboratuvarı’nın açılışı İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak tarafından gerçekleştirildi. Kültür Koleji Fen Lisesi Veli Konseyi’nin ve İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitütüsü’nün akademik kadrosunun hazır bulunduğu açılış töreninde Kültür Koleji Fen Lisesi’ne bir teşekkür plaketi verildi. Projede emeği geçen tüm öğrencilerimiz ve velilerimizle bu anlamlı gururu paylaşıyoruz. Toplumsal misyonunun farkında olan Kültür Koleji Fen Lisesi sosyal sorumluluk projelerini aynı inanç ve motivasyonla sürdürecektir.
59 yıllık eğitim efsanesi Kültür Koleji ve Kültür2000 Koleji, Cumhuriyetimizin 95.yılını görkemli bir törenle kutladı.

Kültür Koleji Fen Lisesi öğrencileri yaptıkları sunumlar, deneyler ve besteledikleri şarkılarla “Mol Gününü” kutladılar.

Kültür Koleji Fen Lisesi, 2018-2019 ders yılı için Veli Konseyi ile birlikte çalışmalarına başladı. Tüm velilerimize değerli katılımları için teşekkür ederiz.
'Mentorlarla Söyleşi'' günlerinin bugünkü konuğu, HEMDEM Reklam Ajansı kurucusu Burşem Ege'idi

''Mentorlarla Söyleşi'' günlerinin bugünkü konuğu, kurumlar ve kuluçkalar için mentorluk programı yönetim sistemi Mentornity’nin kurucu ortağı ve sosyal ağ girişimcisi Serkan Kağan Çelik’ti. Kültür Koleji Fen Lisesi Müdürümüz Sayın Selin Tataroğlu, söyleşi ardından Serkan Kağan Çelik’e TEMA 

Kültür Kolejinde ''Mentorlarla Söyleşi'' günlerinin bugünkü konuğu Genç Başarı Eğitim Vakfı-JA Türkiye Genel Müdürü Seçil Yıldırım Çelebi... 
Kültür Koleji & Kültür2000 Koleji Anadolu-Fen Lisesi öğrencilerine yönelik kurulan LİSE DÜZEYİNDE İLK ÖN KULUÇKA MERKEZİ “EVREKA” çalışmalarına başladı. Teknik ve Esinlendirici mentorlardan girişimcilik hikayelerinin dinleneceği “Mentorlarla Söyleşi” günlerinin bugünkü konuğu Çorbada Tuzun Olsun’un eski kurucusu ve 9 Köy’ün yeni sosyal girişimcisi Yasemin Uluçınar’dı. Söyleşi ardından Kültür Koleji Fen Lisesi Müdürü Sayın Selin Tataroğlu, Yasemin Uluçınar’a “çevre” teması kapsamında TEMA Vakfı sertifikası takdim etti.
Kültür Koleji & Kültür2000 Koleji Anadolu-Fen Lisesi öğrencilerine yönelik kurulan LİSE DÜZEYİNDE İLK ÖN KULUÇKA MERKEZİ “EVREKA” çalışmalarına başladı. Teknik ve Esinlendirici mentorlardan girişimcilik hikayelerinin dinleneceği “Mentorlarla Söyleşi” günlerinin ilk konuğu, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı Uzmanı Melih Efeoğlu öğrencilerde iş geliştirme süreçleri hakkında farkındalık yaratmaya çalıştı. Söyleşi ardından İstanbul Kültür Eğitim Kurumları Okullar Koordinatörü Sayın Biriz Kutoğlu, Efeoğlu’na “çevre” teması kapsamında TEMA Vakfı sertifikası takdim etti.
Doğaya katkı sağlamak amacıyla 9. sınıf öğrencilerimiz kış sebzelerinin ekimini tamamlandı.
10. sınıf öğrencilerimiz İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen Bilim Şenliği kapsamında çeşitli türdeki mineral, kaya, değerli taşlar ve fosillerin bulunduğu Maden Müzesini ziyaret ettiler.
Geleceğin bilim insanları olarak Kültür Koleji Fen Lisesi öğrencilerimiz Tıp ve Fizyoloji alanında 2018 Nobel Ödülünün ilanını canlı olarak izliyorlar.

Kültür Koleji Fen Lisesi 10. Sınıf öğrencilerimiz rehberliğinde, 59. Kuruluş yıldönümü özelinde gerçekleştirilen etkinlikte Fen Lisesi ve Ortaokul öğrencilerimiz Bilim Saatinde buluştu. Bilim Merkezi Laboratuvarlarında gerçekleştirilen etkinliklerle öğrencilerimiz Fizik, Kimya ve Biyoloji alanlarının günlük yaşamdaki etkilerinin farkına vardılar.

 
Kültür Koleji Fen Lisesi 9. ve 10. Sınıf öğrencileri “Bireysel Gelişim Programı” kapsamında danışman öğretmenlerinden program tanıtımlarını dinlediler. Program seçimleri ile birçok projeye de imza atacak öğrencilerimize yaratıcı fikirlerle dolu, verimli ve başarılı bir yıl diliyoruz. (28.09.2018)
Kültür Koleji Fen Lisesi 9.Sınıflar Veli Toplantısı, Ulusal Sınavlar Koordinatörümüz Sayın Naci Halıcı, Okul Müdürümüz Sayın Selin Tataroğlu ve bölüm başkanlarımızın akademik program hakkındaki paylaşımı ile gerçekleştirildi. Velilerimize değerli katılımlarından dolayı teşekkür ediyor, yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyoruz.
Kültür Koleji Fen Lisesi 10. Sınıflar Veli Toplantısı Ulusal Sınavlar Koordinatörümüz Sayın Naci Halıcı, Okul Müdürümüz Sayın Selin Tataroğlu ve bölüm başkanlarımızın akademik program hakkındaki paylaşımı ile gerçekleştirildi. Velilerimize değerli katılımlarından dolayı teşekkür ediyor, yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyoruz. 
11.sınıf öğrencileri tanıtım toplantısı için bir araya geldi. Okul Müdürümüz Selin Tataroğlu ve rehberlik öğretmeni Özgür Akoğlan, 11.sınıf öğrencilerine YKS, sınava hazırlık programı ve yıl boyunca yapılacak hazırlık çalışmaları hakkında bilgiler verdi. (13.09.2018)
Kültür Koleji Fen Lisesi 12.sınıf öğrencileri tanıtım toplantısı için bir araya geldi. Kültür Koleji Fen Lisesi Müdürü Selin Tataroğlu, Ulusal Sınavlar Koordinatörü Naci Halıcı ve rehberlik öğretmeni Özgür AKOĞLAN, 12.sınıf öğrencilerine YKS, sınava hazırlık programı ve yıl boyunca yapılacak hazırlık çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

 

11.ve 12.sınıflar öğrencilerine Akademik program ve üniversite hazırlık programının içeriğine ait bir sunum yapıldı

 

9.sınıf öğrencileri ile hem tanışıp hem de Akademik  programın tanıtıldığı bir sunum yapıldı (11.09.2018)

 

Okulumuz, 10 Eylül 2018 Pazartesi günü düzenlenen   Açılış Töreniyle yeni öğretim yılına başladı. (10.09.2018)