Etkinlikler 2018-2019

 
2017- 2018 öğretim yılında “Kanser Kaderimiz Değildir” başlıklı sosyal sorumluluk projesi kapsamında yapımına katkıda bulunduğumuz İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Kan Transfüzyon Laboratuvarı’nın açılışı İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak tarafından gerçekleştirildi. Kültür Koleji Fen Lisesi Veli Konseyi’nin ve İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitütüsü’nün akademik kadrosunun hazır bulunduğu açılış töreninde Kültür Koleji Fen Lisesi’ne bir teşekkür plaketi verildi. Projede emeği geçen tüm öğrencilerimiz ve velilerimizle bu anlamlı gururu paylaşıyoruz. Toplumsal misyonunun farkında olan Kültür Koleji Fen Lisesi sosyal sorumluluk projelerini aynı inanç ve motivasyonla sürdürecektir.
59 yıllık eğitim efsanesi Kültür Koleji ve Kültür2000 Koleji, Cumhuriyetimizin 95.yılını görkemli bir törenle kutladı.

Kültür Koleji Fen Lisesi öğrencileri yaptıkları sunumlar, deneyler ve besteledikleri şarkılarla “Mol Gününü” kutladılar.

 
Kültür Koleji Fen Lisesi, 2018-2019 ders yılı için Veli Konseyi ile birlikte çalışmalarına başladı. Tüm velilerimize değerli katılımları için teşekkür ederiz.
'Mentorlarla Söyleşi'' günlerinin bugünkü konuğu, HEMDEM Reklam Ajansı kurucusu Burşem Ege'idi

''Mentorlarla Söyleşi'' günlerinin bugünkü konuğu, kurumlar ve kuluçkalar için mentorluk programı yönetim sistemi Mentornity’nin kurucu ortağı ve sosyal ağ girişimcisi Serkan Kağan Çelik’ti. Kültür Koleji Fen Lisesi Müdürümüz Sayın Selin Tataroğlu, söyleşi ardından Serkan Kağan Çelik’e TEMA 

Kültür Kolejinde ''Mentorlarla Söyleşi'' günlerinin bugünkü konuğu Genç Başarı Eğitim Vakfı-JA Türkiye Genel Müdürü Seçil Yıldırım Çelebi... 
Kültür Koleji & Kültür2000 Koleji Anadolu-Fen Lisesi öğrencilerine yönelik kurulan LİSE DÜZEYİNDE İLK ÖN KULUÇKA MERKEZİ “EVREKA” çalışmalarına başladı. Teknik ve Esinlendirici mentorlardan girişimcilik hikayelerinin dinleneceği “Mentorlarla Söyleşi” günlerinin bugünkü konuğu Çorbada Tuzun Olsun’un eski kurucusu ve 9 Köy’ün yeni sosyal girişimcisi Yasemin Uluçınar’dı. Söyleşi ardından Kültür Koleji Fen Lisesi Müdürü Sayın Selin Tataroğlu, Yasemin Uluçınar’a “çevre” teması kapsamında TEMA Vakfı sertifikası takdim etti.
Kültür Koleji & Kültür2000 Koleji Anadolu-Fen Lisesi öğrencilerine yönelik kurulan LİSE DÜZEYİNDE İLK ÖN KULUÇKA MERKEZİ “EVREKA” çalışmalarına başladı. Teknik ve Esinlendirici mentorlardan girişimcilik hikayelerinin dinleneceği “Mentorlarla Söyleşi” günlerinin ilk konuğu, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı Uzmanı Melih Efeoğlu öğrencilerde iş geliştirme süreçleri hakkında farkındalık yaratmaya çalıştı. Söyleşi ardından İstanbul Kültür Eğitim Kurumları Okullar Koordinatörü Sayın Biriz Kutoğlu, Efeoğlu’na “çevre” teması kapsamında TEMA Vakfı sertifikası takdim etti.
Doğaya katkı sağlamak amacıyla 9. sınıf öğrencilerimiz kış sebzelerinin ekimini tamamlandı.
10. sınıf öğrencilerimiz İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen Bilim Şenliği kapsamında çeşitli türdeki mineral, kaya, değerli taşlar ve fosillerin bulunduğu Maden Müzesini ziyaret ettiler.
Geleceğin bilim insanları olarak Kültür Koleji Fen Lisesi öğrencilerimiz Tıp ve Fizyoloji alanında 2018 Nobel Ödülünün ilanını canlı olarak izliyorlar.

Kültür Koleji Fen Lisesi 10. Sınıf öğrencilerimiz rehberliğinde, 59. Kuruluş yıldönümü özelinde gerçekleştirilen etkinlikte Fen Lisesi ve Ortaokul öğrencilerimiz Bilim Saatinde buluştu. Bilim Merkezi Laboratuvarlarında gerçekleştirilen etkinliklerle öğrencilerimiz Fizik, Kimya ve Biyoloji alanlarının günlük yaşamdaki etkilerinin farkına vardılar.

 
Kültür Koleji Fen Lisesi 9. ve 10. Sınıf öğrencileri “Bireysel Gelişim Programı” kapsamında danışman öğretmenlerinden program tanıtımlarını dinlediler. Program seçimleri ile birçok projeye de imza atacak öğrencilerimize yaratıcı fikirlerle dolu, verimli ve başarılı bir yıl diliyoruz. (28.09.2018)
Kültür Koleji Fen Lisesi 9.Sınıflar Veli Toplantısı, Ulusal Sınavlar Koordinatörümüz Sayın Naci Halıcı, Okul Müdürümüz Sayın Selin Tataroğlu ve bölüm başkanlarımızın akademik program hakkındaki paylaşımı ile gerçekleştirildi. Velilerimize değerli katılımlarından dolayı teşekkür ediyor, yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyoruz.
Kültür Koleji Fen Lisesi 10. Sınıflar Veli Toplantısı Ulusal Sınavlar Koordinatörümüz Sayın Naci Halıcı, Okul Müdürümüz Sayın Selin Tataroğlu ve bölüm başkanlarımızın akademik program hakkındaki paylaşımı ile gerçekleştirildi. Velilerimize değerli katılımlarından dolayı teşekkür ediyor, yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyoruz. 
11.sınıf öğrencileri tanıtım toplantısı için bir araya geldi. Okul Müdürümüz Selin Tataroğlu ve rehberlik öğretmeni Özgür Akoğlan, 11.sınıf öğrencilerine YKS, sınava hazırlık programı ve yıl boyunca yapılacak hazırlık çalışmaları hakkında bilgiler verdi. (13.09.2018)
Kültür Koleji Fen Lisesi 12.sınıf öğrencileri tanıtım toplantısı için bir araya geldi. Kültür Koleji Fen Lisesi Müdürü Selin Tataroğlu, Ulusal Sınavlar Koordinatörü Naci Halıcı ve rehberlik öğretmeni Özgür AKOĞLAN, 12.sınıf öğrencilerine YKS, sınava hazırlık programı ve yıl boyunca yapılacak hazırlık çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

 

11.ve 12.sınıflar öğrencilerine Akademik program ve üniversite hazırlık programının içeriğine ait bir sunum yapıldı

 

9.sınıf öğrencileri ile hem tanışıp hem de Akademik  programın tanıtıldığı bir sunum yapıldı (11.09.2018)

 

Okulumuz, 10 Eylül 2018 Pazartesi günü düzenlenen   Açılış Töreniyle yeni öğretim yılına başladı. (10.09.2018)