2019-2020 Öğretim Yılı

 

Kültür Anadolu Lisesi  Müdürümüz Özgür Özmeral  ve Veli Konseyi  başkanımız  bu yılın ilk akülü araba teslimini gerçekleştirdi.Bağışçı  bir velimizin hediyesi olan akülü araba, 12 yaşındaki  kas hastası gencimize ,yapılan küçük bir törenle teslim edildi.Katkıda bulunan herkese teşekkür ediyoruz…

 

Okulumuz Rehberlik Biriminin organizasyonunda 03 Aralık 2019 tarihinde öğrencilere AFAD (Afet ve Acil Durum Müdürlüğü) yetkilisi Sn. Arzu Aksoy tarafından Deprem-Yangın ve Afet durumlarında bilinmesi gereken konular ve alınması gereken önlemler hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Okulumuz 28 Kasım 2019 tarihinde Hazırlık ve 11.sınıf öğrencilerimize Prof.Dr. Önder KAVAKÇI  tarafından ''Bağımlı Olma , Özgür Ol'' konulu seminer verilmiştir.

Kültür Koleji ev sahipliğinde gerçekleşen “24 Kasım Öğretmenler Günü” kutlama programına Bakırköy Kaymakamı Sayın Nazmi Günlü, Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Emrullah Aydın ve Bakırköy ilçe okul müdürleri katıldılar. Programın açılış konuşmasını Kültür Koleji Anadolu Lisesi Müdürü Sayın Özgür Özmeral yaptı.Kültür Koleji öğretmenlerinin hazırladığı konser ve oratoryo ardından "Benim Öğretmenim" konulu yarışmada dereceye giren öğrencilere hediyelerini Bakırköy Kaymakamı Sayın Nazmi Günlü takdim etti. Emekli öğretmenlere verilen onur plaketleri ardından verilen mini konserle program sonlandırıldı.

Okulumuz Onur Kurulu öğrencileri ve veli konseyi 14 Kasım 2019 tarihinde sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Darülaceze’deki kimsesiz büyüklerimizi ziyaret ettiler.

 

Okulumuz 12.11.2019 tarihinde Rehberlik Biriminin organizasyonunda Hazırlık 9 ve 10. sınıf öğrencilerine; İstanbul Kültür Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Meryem Demir Güdül tarafından bir seminer düzenlendi.
Seminerde, gençlerin daha başarılı olmaları için “ERTELEME” davranışını nasıl kontrol edebilecekleri, zamanlarını düzenlemenin ve program yapmanın önemi konularında bilgiler aktarıldı

Okulumuz Genç Erkek Basketbol Takımı İl Eleme Turnuvasında Bakırköy İlçe 3.sü öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ederiz.

 

Okulumuz 9. sınıf öğrencileri 12 Kasım 2019 tarihinde Türk dili ve edebiyatı dersi kapsamında Türk ve İslam Eserleri Müzesini gezdiler ve İslamiyet’ten sonraki sanat eserlerini görme fırsatı yakaladılar. Ardından Edebiyat Kıraathanesi’nde Osmanlı dönemi kıraathane kültürünü kitap ve Türk tatlıları eşliğinde tanımış oldular.

Okulumuz Türk dili ve edebiyatı bölümü tarafından düzenlenen “ Atatürk ve Liderlik” konulu söyleşinin konuğu Ali Suat Ürgüplü’ydü. Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Ürgüplü’ye ve programa ilgiyle dinleyen öğrencilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 81. yılında özlem, saygı ve minnetle andık…

Okulumuz öğrencileri bugün yaptıkları “Kalbin Yolu Bir: Mustafa Kemal” adlı etkinlik ile Ata’mızı andılar. Türk dili ve edebiyatı, görsel sanatlar ve müzik bölümünün ortak çalışması olan etkinlikle görevli öğrencilerimiz tüm okula duygulu anlar yaşattı.

Okulumuz Veli Konseyi üyeleri yiyecek kermesi düzenledi.Kermesten elde edilen gelir Kas hastası çocuklara akülü araba almak için kullanılacak.

Okulumuz Basketbol Takımı İl eleme maçlarını kazanarak finale yükselmiştir. Öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Okulumuz Rehberlik biriminin organizasyonunda 30 Ekim 2019 tarihinde Hazırlık,9 ve 10. sınıf öğrencilerine; İstanbul Kültür Üniversitesi öğretim üyesi Gökçe Ceran Yıldırım tarafından ''Başarı Farkındalığı ve Motivasyon'' konulu bir seminer düzenlendi.
Seminerde, gençlerin daha başarılı olmaları için nasıl motive olabilecekleri , yaşamlarında onları çalışmaktan alıkoyan etkenler ,hedef koymanın önemi ve bu konuda alınması gereken önlemler konularında bilgiler aktarıldı.

 

Kültür Koleji Anadolu Lisesi Cumhuriyetimizin 96.yılını yine görkemli bir törenle kutladı...

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla, Kültür Koleji tarafından Cumhuriyet yürüyüşü düzenlendi.
Cumhuriyetimizin 96.yılını kutlayan Kültür Koleji, tüm öğrencileri, öğretmenleri ve yöneticileri ile birlikte Ataköy 9.kısımda “Cumhuriyet” yürüyüşü düzenledi. Yürüyüş saat 10.00’da okulun önünden başladı.Kutlamalar çerçevesinde Türk Bayrakları ve pankartlarla öğrencilerin coşkulu katılımıyla muhteşem görüntüler ortaya çıktı.

Bugün okulumuzun ev sahipliğinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Genç Başarı Eğitim Vakfı ile birlikte lise öğrencileri için düzenlediğimiz “İnovasyon Kampı” gerçekleşiyor.Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Emrullah Aydın, Eğitim Şube Müdürü Erol Demir ve Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE bölümünden Songül Susar’ın katılımlarıyla gerçekleşen açılış töreninde İKEK Okullar Koordinatörü Biriz Kutoğlu, Genç Başarı Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Çelik Ören ve Genel Müdürü Seçil Yıldırım Çelebi ve Sabic Yöneticileri konuşmalar yaptılar.

Okulumuz 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının ilk Veli Konseyi toplantısını 17 Ekim 2019 tarihinde gerçekleştirdi.Okul Müdürümüz Özgür ÖZMERAL okulun işleyişi ve yenilikleri hakkında bilgi verdi.Sosyal sorumluluk projeleri hayata geçirilmek üzere konuşuldu. 

 

Okulumuz 9.sınıf öğrencileri ile 14.10.2019 tarihinde Ziya Şark Sofrası' nda düzenlenen kahvaltıya katıldılar. Geleneksel olarak düzenlenen etkinlik ilk sınavlar öncesinde öğrencilerimizin motivasyonlarına yararlı olmuştur.

 

Okulumuz 12.sınıf öğrencileri ile 10.10.2019 tarihinde Ziya Şark Sofrası' nda düzenlenen kahvaltıya katıldılar. Geleneksel olarak düzenlenen etkinlik ilk sınavlar öncesinde öğrencilerimizin motivasyonlarına yararlı olmuştur.

30 Eylül 2019 tarihinde Kültür Koleji Anadolu ve Kültür Koleji Fen Lisesi arasında ''KÜLTÜRLÜ OLMAK'' BİLGİ YARIŞMASI düzenlendi. Yarışma 11. sınıf öğrencileri arasında gerçekleşti.Yarışma sonunda Kültür Koleji Anadolu Lisesi “Mars” takımı şampiyon oldu. Emeği geçen tüm öğretmenlerimizi ve yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

 

Okulumuz 60.yıl etkinlikleri kapsamında öğrencilerimizle birlikte 28 Eylül 2019 tarihinde ATA' mızın huzurundaydık.

Okulumuz 12. sınıf öğrencilerine YKS bilgilendirme sunumu yapıldı. YKS sistemi anlatılarak, sınava nasıl hazırlanmaları gerektiği konusunda öğrencilerimize bilgiler verildi.

26 Eylül 2019 tarihinde Okulumuz 11. ve 12. sınıf velilerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda genel işleyiş ve üniversite hazırlık programının içeriğine ait bilgilendirmelerde bulunuldu.

19 Eylül 2019 tarihinde Okulumuz 10. sınıf velilerine  yönelik bir tanışma ve .bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Müdür Yardımcılarımızın okulumuzun kuralları ve  genel işleyişi hakkında bilgi vermeleri sonrasında,  Ortaöğretim Kurumları yönetmeliği değişiklikleri anlatıldı.

17 Eylül 2019 tarihinde Okulumuz Hazırlık ve 9.sınıf velilerine  yönelik bir tanışma ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Okul Müdürümüzün okulumuzun kuralları ve  genel işleyişi hakkında bilgi vermeleri sonrasında,  Ortaöğretim Kurumları yönetmeliği değişiklikleri anlatıldı.

Okul Yönetimimiz, 10 Eylül 2019 tarihinde, öğrencilerimize okul kuralları, sınıf geçme koşulları hakkında genel bir toplantı yaparak bilgiler verdi.

 

Okulumuz, 09 Eylül 2019 Pazartesi günü düzenlenen Açılış Töreniyle eğitim öğretim yılına başladı.Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.