Etkinlikler 2019-2020

 

ARTRASH PROJESİ

 

6.Sınıf öğrencilerimizin Artrash Proje serüveni başladı! İngilizce dersi kapsamında öğrenciler her ay sanat, çevre bilinci ve İngilizce dil edinimini kombinleyen etkinliklere eş zamanlı olarak Ukrayna, İspanya, Romanya ve Hırvatistan’daki öğrencilerle birlikte katılacaklar. Projemizden haberler için takipte kalın.

 

 

   

 

         CAMBRİDGE ESOL SINAVI

 

Kültür Koleji Ortaokulu öğrencileri Cambridge ESOL sınav başarılarını belgeleyen sertifikalarını bugün coşkulu bir törenle almışlardır. Öğrencilerimizi tebrik ederiz.

       

 

 

                                                      GÜNEŞ SİSTEMİ MODELİ

 

 6.sınıflarımız ile fen bilimleri dersinde yaptığımız Güneş Sistemi modellerimizi    lobide sergiledik.

 

 

 

 

 

 

 

 

   NOBEL HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Nobel haftası etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Nobel öğrenci panelinde ortaokul ve lise öğrencilerimiz bir araya geldiler.

                                 

 

 

 

                                                              ARITILMIŞ GERÇEKLİK UYGULAMASI 

                          7.Sınıf öğrencilerimiz Fen Bilimleri dersinde bitki ve hayvan hücresinin kısımlarını Artırılmış Gerçeklik uygulamaları ile pekiştirdiler.

 

       

 

 

 

                                     

 

 

                                                         10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ

                                    Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 81. yılında özlem, saygı ve minnetle andık…Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81.yılında düzenlediğimiz törene yoğun bir katılım oldu. Kültür Kolejinin tüm yönetici, öğretmen ve velileri 08.30 itibariyle okul bahçesinde yerlerini aldılar. Mozoleye çelenk sunuşu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ardından tören sona erdi. Kültür Koleji Okullar Koordinatörü Biriz Kutoğlu ve okul müdürleri tören ardından anı defterini imzaladılar.

 

 

 

 

 

 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ

Kültür”lü Atatürkçü’dür
“Kültür”lü, Atatürk’ün deyişi ile ‘aklın ve bilimin yol göstericiliğinde’ O’nun ilke ve devrimlerini yaşatmayı, ‘çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkmayı’ her zaman amaç edinir. Bu amaç, onun ‘dinamik ideali’dir. Öğrencilerin bu konuda bilinçlendirilmesine ve yönlendirilmesine özel bir önem verilir. Saygı ve özlemle anıyoruz.

 

 

                              KÜLTÜR KOLEJİ ORTAOKULU 1.VELİ KONSEY TOPLANTISI

 Kültür Koleji Ortaokulu olarak eğitim süreçlerimizin en anlamlı ve paydaşı olan velilerimizin sınıf temsilcilerinin katılımı ile Birinci Veli Konseyi toplantımız gerçekleştirildi. Bu yıl içinde veli ve öğrencilerimizle yapacağımız sosyal sorumluluk projelerimizin paylaşıldığı bu ilk toplantımızda yönetim kurulumuzda açık oylamayla seçildi.

 

 

29 EKİM CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ

           

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla, Kültür Koleji tarafından Cumhuriyet yürüyüşü düzenlendi.

Cumhuriyetimizin 96.yılını kutlayan Kültür Koleji, tüm öğrencileri, öğretmenleri ve yöneticileri ile birlikte Ataköy 9.kısımda “Cumhuriyet” yürüyüşü düzenledi. Yürüyüş saat 10.00’da okulun önünden başladı.
Kutlamalar çerçevesinde Türk Bayrakları ve pankartlarla öğrencilerin coşkulu katılımıyla muhteşem görüntüler ortaya çıktı.
Yürüyüş ardından, bu yıl 60.yılını kutlayan Kültür Koleji Okullar Koordinatörü Biriz Kutoğlu, “Cumhuriyeti zorlu mücadeleler sonrasında kazanarak bizlere emanet eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve şükranla andı.”
Kültür Koleji öğrencilerinin Cumhuriyet Bayramı neşesi, İstanbul Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumunda gerçekleşecek muhteşem tören programıyla bayram günü devam edecek.

 

 

 

 CUMHURİYETMİZİN 96.YILI

 Kültür Koleji ve Kültür2000 Koleji, Cumhuriyetimizin 96.yılını yine görkemli bir törenle kutladı...

 

 

 

 

 

TÜYAP KİTAP FUARI

 TÜYAP KİTAP FUARI

Kültür Koleji Ortaokulu 6, 7 ve 8.sınıf öğrencileri, 38.Uluslararası TÜYAP Kitap Fuarı’na giderek birçok kitabı inceleme, yazarlarla tanışma ve kitaplarını imzalatma imkanı bulmuşlardır.

 

 

 

   Kısa Kulvar Türkiye Bireysel Şampiyonası

Öğrencimiz Onur ŞEKER Kısa Kulvar Türkiye Bireysel Şampiyonasında karışık 400 branşında Türkiye 4.sü olmuştur. Öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

 

  Kültür Koleji 60. Yıl Atletizm Şampiyonası 

Kültür Koleji 60. Yıl Atletizm Şampiyonası başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Yarışmacılarımızla gurur duyuyoruz.

 

 

 

 Kültür”lü Ebeveyn Akademisi” Başlıyor!

60 yıldır, Türk eğitim sisteminde birçok ilki gerçekleştiren Kültür Koleji, bu öncü çalışmaların felsefesini Kültür Anayasası’nın 10. maddesinde “Kültür’lü, vizyoner liderdir” ifadesiyle belirtir. Öğrencilere yönelik eğitim öğretim uygulamalarında ailenin rolünü daima önemseyen İstanbul Kültür Eğitim Kurumları’nda “Kültür”lü Ebeveyn Akademisi” 21 Aralık 2019’da başlıyor. Aileler için bir kılavuz işlevi görecek çalışmada psikoloji, teknoloji, sağlık, sınava hazırlık, yabancı dil, sanat yeteneği, meslek seçimi, astronomi, finansal okuryazarlık gibi birçok konu ele alınacak. Velilerin istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen çalışma anne-baba okulu anlayışı çerçevesinde her ay düzenlenecek toplam 6 atölyeden oluşuyor. Her bir seminer için ayrı ayrı başvuru yapılıyor. Başvuru için: https://forms.gle/1equEqxsNGro6h366

 

 

 Kültür'lü Ebeveyn Akademisi 'Hepimizin Sınavı'