SİLİKON VADİSİ

GEZİ TARİHİ : 13-20 MART 2017

GEZİ ÜCRETİ


GEZİ PROGRAMI


1.GÜN – SAN FRANCISCO – ŞEHİR TURU

Bilet ve gümrük işlemlerini takiben Türk Havayolları ile San Francisco’ ya hareket. San Francisco hava alanından özel araçlar ile yapılacak şehir merkezi gezisi.  San Francisco şehrinin kalbi olan, Apple, Macys, Westfield, Marshals gibi alışveriş merkezleri ile Eski Meryem Ana Katedrali ve tiyatro binalarına ev sahipliği yapan Union Square gezimizin ardından otelimize hareket. Konaklama otelimizde.

2.GÜN – SAN FRANCISCO – SILICON VALLEY – COMPUTER HISTORY MUSEUM

( STANFORD ÜNİVERSİTESİ KAMPÜS TANITIMI )

Otelimizde alınacak açık büfe sabah kahvaltısı sonrası, silikon vadisi turu. Stanford Üniversitesinin kurucusu olduğu Silikon vadisi, San Francisco vadisinin uzantısı olan San Jose vadisine verilen isimdir. Bu ismin verilme sebebi ise bölgede yoğun olarak üretim ve geliştirme faaliyetinde bulunan ve ham maddesi silikon olan bilgisayar işlemcisi ve çip üreticileridir. Bu turda göreceğimiz yerler arasında Apple, Facebook, Google, Intel, Microsoft, vb. gibi şirketlerinin her biri bir üniversite kampüsü büyüklüğünde olan merkezleri bulunmaktadır. Turumuzun ardından, 1996 yılında kurulan ve ilk Apple bilgisayardan Google’ın ilk serverlarına kadar yüzlerce farklı cihazı barındıran Bilgisayar tarihi müzesi ziyareti. Müze gezimizin ardından, Stanford Üniversitesi tanıtımı. 1891 yılında kurulmuş  Stanford üniversitesi bugün 16 bin öğrenciye eğitim vermektedir. Üniversiteler arası sıralamaların pek çoğunda 1. Sırada bulunan Stanford, öğrenci, mezun ve öğretim üyelerinin çok sayıdaki buluş ve atılımları arasında: Google, Yahoo, HP, SUN, Cisco ve Nike gibi dev firmalar bulunmaktadır. Konaklama San Francisco otelimizde.

3.GÜN – SAN FRANCISCO – SILICON VALLEY – NASA, INTEL MUSEUMS

( BERKELEY ÜNİVERSİTESİ KAMPÜS TANITIMI )

Otelimizde alınacak açık büfe sabah kahvaltısı sonrası,Yarım günlük San Francisco şehir turu. Lombard Street, Chinatown (Çin Mahallesi), City Hall (Belediye Binası) Golden Gate Köprüsü görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Turumuzun ardından, Berkeley Üniversitesi tanıtımı. 1868 yılında kurulan ve 37 binden fazla öğrencisi bulanan UC Berkeley kampüsünde, okul kütüphanesi, derslikler, ve fakültelerin tanıtımını içeren bilgilendirme gezisi. Berkeley gezimizin ardından, Silikon vadisinde yer alan, NASA’nın bölgede bulunan Ames araştırma merkezinin müzesi ile devam ediyoruz. Tur sonrası bölgede yer alan dünyanın en büyük işlemci üreticisi olan Intel firmasının müzesini geziyoruz. Müze gezilerimizin ardından konaklama otelimizde.

4.GÜN – SANTA BARBARA – OUTLET GEZİSİ

Otelimizde alınacak açık büfe sabah kahvaltısı sonrası, California eyaletinin en düzenli imar planına sahip Santa Barbara şehrine hareket. Eşsiz doğal güzelliklerine sahip Amerika'nın en güzel yerleşim birimlerinden olan Santa Barbara şehrine gezinti. Brad Pitt, Jennifer Lopez, Tom Cruise, Kevin Costner, Mark Anthony, George Michael, Marc Anthony, Jennifer Aniston gibi 100 lerce ünlü ismin yaşadığı bu şehirde panoramik şehir turu, sahil ve hediyelik eşya mağazaları içeren bir gezinti. Yeşil doğa ile iç içe geçmiş maviyi izleyerek yapacağımız gezinti ve panoramik şehir turu sizleri büyüleyecektir.

Ardından, Los Angeles yolu üzerinde yer alan Amerika’nın en büyük Outlet Malllarından biri olan Premium Outlet’ te Adidas, Nike, Armani, Calvin Klein, Coach, Gucci, Guess, Michael Kors, Prada gibi dünya markalarını %70’ e varan indirimlerle alışveriş imkânını bulacaksınız. Alışveriş turu sonrası melekler şehri Los Angeles’a hareket. Geceleme Los Angeles otelimizde.

5.GÜN – LOS ANGELES – UNIVERSAL STUDIOS HOLLYWOOD

Otelimizde alınacak açık büfe sabah kahvaltısı sonrası, dev bütçeleriyle dünyayı kasıp kavuran, dünyanın en büyük filmlerinin yapımcısı olan Universal Studios Hollywood' da, zevkle izlediğimiz onlarca filmin setlerine, kamere arkalarına yolculuk yaparken, heyecan ve eğlence dolu roller-coasterlarda kendinizi bir günlüğüne film yıldızı olarak görmeye hazırlanın. Universal Studios Hollywood gezimizin ardından, Konaklama Los Angeles otelimizde.

6.GÜN –  LOS ANGELES – DISNEYLAND CALIFORNIA

Açık büfe sabah kahvaltısı sonrası, Her yıl milyonlarca rüyayı gerçeğe çeviren, Space Mountain, Big Thunder Mountain Road, California Screamin’ gibi Walt Disney tema parklarının en güzel aktivitelerini içeren Disneyland California eğlence parkında hiç bitmesini istemeyeceğimiz rüya gibi bir gün geçireceğiz. Disneyland’de geçirilecek rüya gibi bir günün ardından konaklama otelimizde.

7.GÜN – LOS ANGELES – BEVERLY HILLS TURU

Otelimizde alınacak açık büfe sabah kahvaltısı sonrası, odaların boşaltılması. Ardından, Beverly Hills' ten, Hollywood bulvarına, Oscar ödüllerinin düzenlendiği Dolby Theatre ve Hollywood filmlerinin galalarının yapıldığı TCL Chinese Theatre ile yıldızlar geçiti olarak bilinen Sunset Bulvarında muhteşem bir gezinti ve alışveriş imkanı.  Hollywood yıldızlarının evlerinin aralarından geçerek Beverly Hills’in meşhur sembolünün önünde kısa bir fotoğraf molası vereceğiz. Daha sonra ’’Pretty Woman’’ filminin çekildiği,  dünyanın en lüks mağazalarının yer aldığı, meşhur Rodeo Drive’da kısa bir yürüyüş yapıp, Elvis Presley ve John Lennon gibi yıldızların senelerce ikamet adresi olan Beverly Hilton ve Beverly Willshire Otel’i göreceğiz.

Beverly Hills turumuzun ardından Los Angeles Havalimanı'na transfer. Bilet ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yolları ve öğretmenlerimiz ile eğlenceli bir yolculuk.

8.GÜN – VARIŞ

Kazanılan deneyimler ve yeni dostlarla birlikte eğlence dolu bir yolculuğun sonunda Türkiye’ye varış ve bir başka eğlenceli organizasyonumuzda buluşmak üzere.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

1)      Türk Hava Yolları ile İstanbul – San Francisco ve Los Angeles – İstanbul arası tarifeli Uçak Biletleri

2)      Hilton, Sheraton, Wyndham, Marriott ve / veya Intercontinantal (IHG Crowne Plaza, Holiday Inn, vb.) gruplarından birine bağlı en az 3 yıldızlı otel konaklamaları,

3)      Açık büfe sabah kahvaltıları,

4)      Özel araçlarımız ile havalimanı, şehir içi ve şehirler arası tüm ulaşımlar,

5)      Apple, Facebook, Google, Intel, Microsoft, vb. Firma Merkezleri Tanıtımları,

6)      İntel Müzesine yapılacak gezi ve giriş ücreti,

7)      NASA Ames Center Müzesine yapılacak gezi ve giriş ücreti,

8)      Bilgisayar Tarihi Müzesine yapılacak gezi ve giriş ücreti,

9)      Panoramik San Francisco, Berkeley, Santa Barbara ve Los Angeles Şehir turları,

10)   Mall, Outlet ve teknolojik alışveriş merkezlerine ve yapılacak geziler,

11)   Universal Studios Hollywood eğlence merkezine gün boyu giriş ücreti ve sınırsız roller coaster eğlenceleri,

12)   Okulumuza özel hatıra gezi tişörtleri,

13)   ABD’de 15 yıl süre ile ikamet etmiş, Amerika’da lisans ve master eğitimi almış, yüksek bilgisayar mühendisleri nezaretinde rehberlik hizmetleri.

NOT: Hava koşulları, rötar, trafik ve güvenlik koşullarını göz önüne alarak, sorumlu öğretmenlerin veya rehberlerimizin öngörü ve görüşleri doğrultusunda program günlerinde, günlük programlarda, müze ve ören yerlerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

GEZİNİN AMACI

Derslerde, kulüp çalışmalarında, kış okullarında desteklediğimiz maker öğrenci yetiştirme felsefemize destek vermek amacıyla dünyanın en önemli bilişim merkezini yerinde ziyaret etmek, öğrencilerimizin yaşayarak öğrenmelerine ve vizyonlarını geliştirmelerine destek sağlamak.

GEZİMİZE KATILMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUNUZ

 

* Okulunuzu Seçiniz

Aşağıdaki yanıtlardan birini seçin

* Öğrenci Bilgileri

* Veli Bilgileri